Kokiais atvejais padeda psichologas?

SveikataLietuvoje anksčiau buvo nepriimtina kreiptis pagalbos į psichologus, tačiau pastebima, kad vis daugiau žmonių nusprendžia kreiptis pagalbos. Profesionali psichologinė pagalba padeda daugeliu atvejų, todėl turint tam tikrų emocinių ar psichologinių sunkumų, reikia ieškoti pagalbos. Apsilankius https://asklinika.lt/ interneto svetainėje rasite išsamią informaciją apie psichologinę pagalbą.

Yra tam tikri atvejai, kuomet galima kreiptis į psichologus. Vienas iš tokių atvejų yra, kai išgyvenama psichologinė krizė. Tokios psichologinės krizės dažniausiai būna po to, kai netenkama artimo, vyksta ar jau įvyko skyrybos, prarastas turtas ar nerandamas darbas ir pan. Šiuo metu daugelis emigrantų išgyventi psichologines krizes, todėl net, jei esate svetimoje šalyje bei jaučiate, kad jūs išgyvenate sunkų laikotarpį, tai reikia ieškoti pagalbos arba ten, kur gyvenate, arba surasti, kas teikia psichologines konsultacijas internetu. Emigracija daugeliui yra sunkus išbandymas, todėl reikia laiku pastebėti emocinius ir psichologinius pokyčius.

Kitas dažnas nusiskundimas – bloga nuotaika, kuri tęsiasi ilgiau, nei 2 savaites, nerimas ar perdėta baimė. Prie to paties reikia paminėti ir panikos priepuolius ar nuotaikų staigias kaitas. Gali būti, kad taip vadinami emociniai sunkumai susiję su tuo, kad žmogus negali savimi pasitikėti ir jaučia, kad neturi tinkamos savivertės. Tai atvejai, kai psichologas yra būtinas, nes ilgiau nesprendžiant šių problemų, galima turėti daug didesnes problemas, kai prireiks jau nebe psichologo, o psichiatro pagalbos. Be to, šie emociniai sutrikimai dažnai pereina ir į fizinius negalavimus, pavyzdžiui, sutrinka miegas, virškinimas ir širdies darbas. Gali pablogėti kvėpavimo funkcijos, atsirasti fiziniai kūno skausmai bei nuolat jausti nuovargį ar gali tapti sunku sukoncentruoti dėmesį, kai to reikia.

Vienas iš svarbių ženklų, kad metas kreiptis į psichologą, yra mintys apie savižudybę. Jos gali kilti tiek dėl labai rimtų priežasčių, tiek ir dėl visai nereikšmingų. Vis dėl to, bet kuriuo atveju, jei jūs ar jūsų artimieji galvoja apie tai, reikia nedelsiant ieškoti pagalbos, nes tai rimtas ženklas, kad yra tikimybė, jog žmogus nusižudys.

Vis dažniau žmonės turi įvairių sunkumų susijusių su bendravimu, nesutarimais šeimoje ar negalėjimu užmegzti naujų ryšių. Tai taip pat yra tie atvejai, kuomet gali padėti psichologo konsultacija. Kartais tereikia tiek nedaug, kad viską suprasti, tačiau patiems to padaryti nepavyksta. Tokiems atvejams ir yra psichologai, kurie išklausys, ir pasiūlys kaip viską spręsti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *