Kokias savybes lavina kompiuteriniai žaidimai

TarasŠiuolaikiniai tėvai dažnai nesupranta, kodėl kompiuteriniai zaidimai yra naudingi vaikams. Tik pastebi tai, kad šie daug laiko leidžia prie kompiuterio ir nenori veikti nieko kito daugiau. Taigi, tenka jiems sugalvoti kitų veiklų. Ir visgi, nereikėtų taip smerkti kompiuterinių žaidimų: apie tai kalba ir psichologai. Nes iš tiesų galima gyventi ir daug paprasčiau: tiesiog prisitaikyti prie naujovių ir suprasti, kuo jos naudingos.

Pastabumas

Ar tai būtų ps3 zaidimai, ar žaidžiami kitomis priemonėmis, tačiau apskritai žaidimai kompiuteriu, kaip ir žaidimai kitais būdais, lavina vaikų pastabumą. Tai tikrai geras dalykas, leidžiantis jaustis sveikai, patogiai ir smagiai. Pastabumą lavina daug žaidimų, nes reikia greitai suprasti, kas vyksta, reaguoti į situaciją. Yra ir žaidimų, kurie tiesiog sukurti tik tam, kad lavintų tam tikrus bruožus, kad ir pastabumą.

Atmintis

Žaidžiant kompiuterinius žaidimus visuomet lavinama atmintis, kadangi reikia prisiminti, kaip žaidimas valdomas, kas laukia tam tikruose žingsniuose. Kai kurie žaidimai apskritai remiasi tik atminties triukais. Pavyzdžiui, klasikinis žaidimas, kur reikia prisiminti, kur yra paveikslėlio porininkas, arba, kur yra paslėptos minos.

Loginis mąstymas

Jeigu žaidimas lavina ne reakciją ir pastabumą, tai visuomet – logiką. Tenka pasukti galvą, kaip išspręsti tam tikrus klausimus, tam tikras situacijas. Taigi, loginis mąstymas visada yra lavinamas, galvojant apie tai, kaip ir kas gali veikti. Tad iš esmės, tokie žaidimų veikimo principai ir jų pasiekiami rezultatai sutampa su tuo, kas paprastai yra būdinga ir kitiems žaidimams, kurie nėra kompiuteriniai. Juk nuėjus į bet kurią paprastą žaislų parduotuvę, rasite iškart žaislų, kurie bus pažymėti kaip loginiai, atminties, pastabumo ir pan.

Geografijos plėtimas

Labai dažnai žaidimai padeda susipažinti su skirtingomis erdvėmis. Tai gali būti skirtingi kraštovaizdžiai, reljefai arba konkretūs miestai, gal net miestai tam tikru istoriniu laikotarpiu. Nuostabu, kaip niekada Londone nebuvęs žmogus staiga pasijunta ten atsidūręs ne pirmą kartą – nes žaidė žaidimus, kuriuose vaizduojamas Londonas.

Specifinės srities (teminių) žinių plėtimas

Dar vienas svarbus dalykas – tai teminių žinių plėtimas. Kartais vaikai, kurie žaidžia kompiuterinius žaidimus, gali parodyti stiprų proveržį tokiose srityse kaip istorija, geografija, mechanika ar fizika. Taip yra dėl to, kad žaidimų kūrėjų tikslas dažnai yra ne tik suteikti kabinančią pramogą, bet ir naudingų žinių, kurios vėliau žmogui leistų jaustis išprususiu, nors specialiai tam tikra sritimi tarsi ir nesidomėjo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *