Plaukiame baidarėmis: kuo skiriasi maršrutai

Nuomojame baidaresVasarą dažnai nuomojame baidares ir pasileidžiame upių labirintais žemyn, siekdami pamatyti gražiausius kraštovaizdžius ir išgyventi gyvą ryšį su gamta. Tačiau ne visuomet žinome, kokiu keliu plaukti, kaip pasiruošti pirmajai kelionei. Aptariame, kokius maršrutus rinktis, jeigu norite plaukti baidarėmis.

Populiarūs maršrutai Dzūkijoje

Lietuvoje yra keli regionai, kuriuose gausu upių ir galima plaukti puikiais vandens keliais. Štai Dzūkijoje baidarių maršrutai dažniausiai skirstosi trijose upėse: Ūloje, Varėnėje ir Merkyje. Varėnė atiteka į Varėną (logiška, ar ne). Ten atplaukus, galima apsilankyti miestelyje, suvalgyti kebabą ir… Laukti, kol atvažiuos pasiimti jūsų baidarių. Šis maršrutas malonus tuo, kad Varėnė siūlo keletą skirtingų kraštovaizdžių. Plaukiate laukais, paskui miškais, galiausiai patenkate į didžiulį tvenkinį ir išlipate Varėnoje. Plaukti Varėne baidarėmis smagu ir dėl to, kad plaukiant šia upe visgi tenka ir lygiai praplaukti, ir pasipraktikuoti staigius posūkius, ir netgi šiek tiek pasinešioti baidares per akmenis ir šakas.

Kiti Dzūkiški baidarių maršrutai taip pat labai populiarūs. Plaukimas Ūlos upe džiugina tuo, kad galima plaukti per tikrai įspūdingus kraštovaizdžius, ir tarp miškų, ir milžiniškų skardžių. Na o plaukimas Merkiu leidžia pajusti tikrai šaltą vandenėlį ir praplaukti kur kas gilesnėmis vietomis.

Maršrutas pradedantiesiems

Renkantis maršrutą, verta pagalvoti, kas plauks: pažengę ar pradedantieji. Jeigu norite plaukti vieną dieną su pradedančiaisiais, rinkitės 5 valandų maršrutą. Tai reikš, kad iš tikrųjų plauksite kaip pradedantysis ir maršrutas bus jums ilgesnis – iki 10 valandų, ypač, jeigu upėse bus daug medžių įkritusių ir akmenų. Taip pat neimkite tokios atkarpos, kuri vestų pačiomis sunkiausiomis vietomis. Žinoma, vien visiškai ramiu vandenėliu plaukti galbūt bus nepatogu, tačiau galbūt pradžiai tai galėtų būti bent jau didžioji maršruto dalis.

Sudėtingas vienos dienos maršrutas

Pažengusiems baidarininkams verta rinktis tokias upes ir upių dalis plaukimui, kur vienos dienos maršrutas būtų sudėtingas.Tai gali būti daug posūkių turinčios, sraunesnės upės, netgi su keliais upių slenksčiais. Azartą pagavę baidarininkai nori plaukti vis sudėtingesniais upių maršrutais.

Kelių dienų maršrutas

Planuojantiems kelių dienų maršrutą rekomenduojama rinktis tokį, kad per dieną taip pat plaukimas neužimtų daugiau nei 6 valandų. Juk tai laikas, per kurį jums pakaks plaukimo, o paskui galėsite stovyklauti, statytis palapines, susikurti laužą ir išsikepti ant jo sumarinuotą baklažaną. Taip plaukti galima net ir labai ilgą savaitgalį – tris dienas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *