Gero interjero dizaino savybės

Gero interjero dizaino projektavimas apima keletą esminių principų. Kuriant interjerą, fantazija nepamirštama, ir to nepadarys gerai žmogus, tik išmanantis principus, bet neturintis kūrybingumo. Tačiau interjeras bus nevykęs ir tada, jeigu žmogus nesuvoks esminių dizaino subtilybių. Ką iš tiesų reikia žinoti, kuriant interjero dizainą?

Kaip derinti spalvas

Verslo patalpų dizainasPatys geriausi interjero dizaino sprendimai – patys paprasčiausi. Kaip iš seno negražaus nuvalkioto kičinio buto padaryti kažką subtilaus ir gražaus paprasčiausiu būdu? Sutvarkyti spalvas. Nuimti blizgučius, ryškias, išsišokančias spalvas, jas prigesinti, suvienodinti sienų spalvas, sukurti spalvinį vientisumą ir teisingai suderintą spalvyną. Spalvos gali būti derinamos keliais būdais, ir tai svarbu kiekvienam, kas nori turėti gražius namus. Taigi, visada iš pat pradžių mums ir reikės būtent tiesiog mokėti suderinti spalvas taip, kad jos atrodytų gerai. Taigi, spalvų derinimas gali būti iš tiesų didelis dalykas ir labai reikšmingas, kuriant bet kokį interjerą.

Vientisumo ir dėmesio valdymo principas

Taip pat kuriant interjerą reikia suvokti, kad labai svarbu mokėti sukurti vientisumą. Ir tai ne tik vientisa spalva grindų ar sienų, lubų. Tai viso interjero atmosfera, formų, tekstūrų, visa ko dermė ir harmonija. Prastas interjeras kaip kvailai pagamintas patiekalas, kuriame kopūstienė derinama su pyragu. Taip būna ir su nevientisu interjeru. Galima derinti patiekalus vieną po kito, tam tikra tvarka, bet ne viską iš karto. Interjere irgi gali būti tam tikri kontrastai, skirtumai, tačiau labai tikslingai ir palaipsniui kuriami.

Simetrija, ritmas, proporcijos, geometrija

Svarbu, kad interjere vyrautų tinkama simetrija, ritmas. Reikia apgalvoti formas atskirai ir pamąstyti, kokios jos tarpusavyje kuria gražų skambesį. Pavyzdžiui, laiptai arba knygų lentyna mums visada vizualiai atrodo kaip patrauklus dalykas. Kodėl taip yra? Nes mums gražu, kuomet viskas gerai dera, kuomet yra kažkoks susikalbėjimas tarp panašių geometrinių figūrų, šiuo atveju, kampuotų stačiakampių. Gražiai atrodo ir burbulų vonia, nes ten yra apvalių formų ritmas, netgi pati vonia yra apvali.

Apšvietimo svarba

Nebus gero interjero, jeigu nebus pasirūpinta tinkamu apšvietimu. Retai kas apie tai pagalvoja, tačiau ir tai yra be galo svarbus dalykas. Tinkamai parinktas apšvietimas netgi gali išgelbėti šiek tiek nevienodą interjerą, nugludinti jo kampus, išryškinti privalumus.

Medžiagų parinkimas

Kompaktiškumas ir atvirų namų vizija priklausys ir nuo to, kaip bus parenkamos medžiagos. Ar tai bus sunkūs akmens pavidalai, ar lengvos metalo, o gal natūralios medžio formos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *