Ką daryti, jei artimasis mirė užsienyje?

Nors tema labai nemaloni, tačiau į tokią situaciją gali papulti bet kas – artimasis arba draugas gali atsisveikinti su šiuo pasauliu būdamas užsienyje. Tuomet jums, kaip artimam žmogui, tektų ne tik didžiulis sielvartas, tačiau ir daugybė organizacinių bėdų, kurios gali būti tiesiog milžiniškos jei nešnekate tos šalies, kurioje žmogus mirė ar žuvo, kalba. Žinoma, tikriausiai absoliuti dauguma žmonių norėtų su savo artimaisiais dar bent kartą pasimatyti ir atsisveikinti kaip pridera, todėl palaiku pervezimas yra itin aktuali paslauga tokioje situacijoje. Tačiau kokia yra veiksmų seka, kurią turėtumėte atlikti išgirdę tokią žinią?

Visų pirma jums reikėtų apie tai pranešti ir kitiems suinteresuotiems žmonėms – artimiesiems ir draugams. Kartu įveikti sunkius momentus yra daug paprasčiau, todėl lengviau bus tiek jums, tiek ir kitiems žmonėms. Be to, veikti kartu tokioje situacijoje yra daug geriau, nei sprendimus priimti vienam. Pavyzdžiui, gal kas nors iš pažįstamų jau turi patirties su palaiku pervezimas ir galėtų jums padėti šiuo klausimu.

Kuomet visi, kas turi žinoti, jau žino, pats metas kreiptis į Lietuvos ambasadą esančią toje valstybėje, kurioje žmogus mirė. Jei žmogus mirė šalyje, su kuria Lietuva nepalaiko diplomatinių ryšių, situacija bus kur kas keblesnė. Visa laimė, jog Lietuva diplomatinius ryšius palaiko su absoliučia dauguma pasaulio valstybių. Kadangi ambasados dažnai susiduria su tokiais atvejais, jos jau žino ką daryti ir kaip valdyti tokią situaciją. Labai tikėtina, kad iš jų gausite reikiamą pagalbą ar bent jau patarimų, kaip reikėtų elgtis, kaip turėtų būti organizuojamas palaiku pervezimas.

Kaip jau žinote, visos mirtys privalo būti registruojamos. Tačiau mirtis yra registruojama ne Lietuvoje, o šalyje, kurioje žmogus mirė. Tad mirties liudijimas gavimas yra sekantis darbas, kurį turite padaryti. Šis dokumentas labai svarbus, todėl delsti tikrai nereikėtų. Vėlgi, šioje vietoje jums pagelbėti turėtų toje valstybėje esanti ambasada. Be mirties liudijimo net ir palaiku pervezimas gali tapti neįmanoma misija.

Kai jau atliksite šiuos darbus, galite pradėti planuoti ir patį palaikų pervežimą. Paprastai tai užtrunka maždaug 3-5 darbo dienas, tačiau terminas gali svyruoti nuo to, iš kurios valstybės reikia pargabenti palaikus. Taip pat viskas gali užsitęsti ir dėl to, jog šiuo metu dėl pandemijos yra atšaukta daug skrydžių ir pats judėjimas tarp valstybių yra suvaržytas. Dėl to neplanuokite laidotuvių Lietuvoje tol, kol negausite tikslios kūno pargabenimo datos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *