Ką reikia žinoti apie automobilių stiklų priežiūrą?

Lengvųjų automobilių populiarumas kasmet didėja, todėl tampa vis aktualesnė tinkama jų priežiūra. Ypatingo dėmesio reikalauja automobilių stiklai. Visi žinome, kad važiuojant kelyje saugumas yra svarbiausia, tačiau daug kas nesusimąsto, kiek daug reikšmės turi stiklai.

Blogos oro sąlygos, oro temperatūros pokyčiai ir krituliai apsunkina važiavimo sąlygas, nes kelio matomumas nebe toks geras, kaip važiuojant dienos metu gražiu oru. Labai dažnai stiklų valytuvai nevalo taip gerai stiklo, dėl ko matomumas stipriai pablogėja. Taigi, pirmiausia kiekvienas vairuotojas turi pasirūpinti tinkamais stiklo valytuvais.

Auto stiklasŽiemos metu ypatingai reikia prižiūrėti stiklą, nes temperatūrų pokyčiai gali nulemti stiklo įtrūkimą. Jokiais būdais negalima ant užšalusio stiklo pilti karšto vandens, kad greičiau nutirpdyti ledą. Tokiu atveju gali įtrūkti stiklas, nes staiga pasikeitusi stiklo temperatūra lemia tokius pokyčius. Taigi, jei norite greičiau atitirpinti ledą ant stiklo, turite rinktis kitokias priemones, kurios parduodamos parduotuvėse arba gramdyti ledą.

Ne mažesnė problema yra stiklų rasojimas. Jis atsiranda tuomet, kai drėgmė garuoja nuo avalynės ar kilimėlių. Paprastas valymas šluoste ar popierinėmis servetėlėmis mažai gelbsti, todėl reikia žinoti, kad labai svarbu užkirsti kelią drėgmės susidarymui. Geriausia naudoti tam skirtas specialias priemones, kurios neleis kauptis drėgmei ir taip bus apsaugotas stiklas nuo rasojimo.

Priklausomai nuo metų laiko, reikia parinkti tinkamą langų plovimo skystį. Šaltajam metų laikui reikia rinktis žiemai skirtą ploviklį, o šiltąjam pirkti vasarai skirtą plovimo skystį. Taip pat būtina rinktis aukštos kokybės skysčius, nes prastos kokybės sudėtyje yra tokių cheminių medžiagų, kurios gali pažeisti stiklų apsaugines gumas, o ir pats žmogus esantis automobilyje gali pakenkti savo sveikatai, nes per ventiliacijos groteles patenka oras su tomis dalelėmis.

Kiekvienas automobilio vairuotojas turi reguliariai tikrinti automobilio stiklų būklę. Lengvųjų automobilių stiklai turi užtikrinti saugumą, o reguliari jų apžiūra padeda laiku pastebėti tam tikrus pakitimus, kurie turi tiesioginės įtakos matomumui ir saugumui. Vairuotojas turi stebėti ar neatsirado taip vadinamų įdaužų ar skilimo. Jei tik ant stiklo pastebimi pakitimai, tai reikia užsirašyti apžiūrai į automobilių servisą. Gali būtų nieko rimto, tačiau gali prireikti stiklų remonto. Jei skilimas yra didesnis, tai gali prireikti ne stiklų remonto, o stiklo keitimo. Visa tai leis užtikrinti jūsų ir kitų eismo dalyvių saugų dalyvavimą eisme, todėl reikiamos priemonės ir stiklų stebėjimas duos gerus rezultatus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *