Ką reikia žinoti apie magnetinio rezonanso tomografijos tyrimą?

Magnetinio rezonanso tomografija dar vadinama sutrumpintai MRT yra labai daug informacijos gydytojams suteikiantis diagnostikos tyrimas. Apie jį galite daugiau sužinoti apsilankę https://tomografija.lt/ interneto svetainėje. Ką reikia žinoti apie tokius tyrimus ir jų galimybes?

TomografijaŠiuo metu atliekami magnetinio rezonanso tomografijos tyrimai yra labai naudingi norint nustatyti ligas ir diagnozes. Jeigu nežinote kaip išgaunami tokie vaizdai, kai matoma viskas, kas yra žmogaus organizmo viduje, tai reikia apie tai sužinoti svarbiausią informaciją. Vanduo sudaro didelę dalį žmogaus kūno, o tyrimo metu vandens molekulė suskyla į deguonies ir vandenilio atomus. Tos tyrimas yra pagrįstas elektromagnetinio lauko sąveika su tais esančiais vandens branduoliais. O gautas vaizdas yra vandenilio branduolių tankio vaizdas žmogaus kūno audiniuose. Tyrimo metu žmogaus kūnas patenka į magnetinį lauką ir tai priverčia jo kūne esančius vandenilio branduolius išsidėstyti tam tikra tvarka. Žinoma, tie branduoliai vėliau ir vėl sugrįžta į tą būseną, kokia buvo prieš tyrimą. Kai jie grįžta atgal, tai yra konstruojami vaizdai kompiuterio ekrane ir gaunamas vaizdas, kuris padeda gydytojams pamatyti, kas blogai pas pacientą.

Labai svarbu žinoti, kad ne visada galima ar reikia paskirti tokį sudėtingą tyrimą, kuris yra dar ir kenksmingas. Jeigu pacientas pats pageidauja tyrimo, tai tokio tyrimo negalima paskirti. Jį reikia skirti tik tuomet, kai kitais tyrimų metodais gydytojams nepavyksta surasti ligos ir nustatyti diagnozę. Taip pat magnetinio rezonanso tomografijos tyrimai skiriami tais atvejais, kai negalima gaišti laiko kitiems tyrimams ir reikia skubaus atsakymo. Apie tai, kokiems pacientams negalima paskirti tokio tyrimo, reikia sužinoti pas gydytoją, nes tai gali būti įvairios kontraindikacijos, pavyzdžiui, nėščiosioms arba tiems, kurių yra sutrikęs širdies ritmas.

Šiuo metu magnetinio rezonanso tomografijos tyrimai skiriami skubos arba neskubos tvarka. Apie tai reikia žinoti tik tai, kad gavę siuntimą atlikti skubų magnetinio rezonanso tomografijos tyrimą, jums jis bus atliktas artimiausiu laiku, o jeigu gaunate siuntimą atlikti neskubų tyrimą, tai jums reikės registruotis pasirinktoje medicinos įstaigoje ir laukti eilėje. Kai kurie pacientai gavę siuntimą atlikti neskubų magnetinio rezonanso tomografijos tyrimą renkasi privačias medicinos įstaigas, kur galima už nustatytą mokestį atlikti tyrimą daug greičiau, nei laukiant privačioje gydymo įstaigoje. Pagalvokite, kaip jums būtų geriau ir tuomet jau registruokitės į pasirinktą įstaigą. Apie viską galėsite sužinoti ten.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *