Kada galima naudoti žiemines padangas?

Padangos žiemaiPirkti žiemines padangas yra tikrai naudinga. Žieminės padangos gali būti naudojamos visus metus, kadangi tai leidžia kelių eismo taisyklės. Įsigijus žiemines padangas galima negalvoti apie jų keitimą, jos gali būti naudojamos ir vasaros metu. Bent jau tai leidžia įstatymas. Tačiau gamintojai pataria elgtis kitaip. Norint, jog padangos žieminės būtų kokybiškos ir saugios, verta jas pasirinkti tik šaltuoju metų laiku. Žieminės padangos yra skirtos kelio dangai, kuri yra žiemos metu, todėl neverta bandyti jas naudoti vasaros metu. Vasarą padangos žieminės gali būti ne itin pavojingos, tačiau jos greitai susidėvės, nes yra neatsparios karščiui. Žieminės padangas verta pasirinkti nuo rudenio vidurio iki pavasario vidurio. Naudojant žiemines padangas pagal paskirtį galima būti tikram, jog jos bus saugios. Jei žieminės padangos yra dygliuotos, tuomet jas būtina naudoti tik šaltuoju metų laiku. Leidžiama žiemines padangas naudoti šiltuoju metų laiku tik tuo atveju, jei padangos yra nedygliuotos. Pasirinkti žiemines padangas verta tik šaltuoju metų laiku, tuomet kelionės bus saugios.

Kiek metų galima naudoti padangas?

Padangų keitimas daugeliui vairuotojui kelia stresą. Pasitaiko, jog padangas keisti reikia daugiau nei kelis metus, nes jose atsiranda defektai ir panašiai. Padangas reikia naudoti tol, kol jos yra jaunos. Padanga, sulaukusi 10 metų, turėtų būti išmesta. Norint saugiai važiuoti, reikia rinktis naujas padangas. Nenaudojant padangos, vis tiek ją reikia keisti, jei ji sulaukia 7 – 9 metų. Jei atsarginės padangos neteko panaudoti, tačiau ji sulaukė tokio amžiaus, geriau ją pakeisti. Nenaudojamos padangos irgi sensta, todėl verta jas pakeisti ir įsigyti naujas.

Kur galima palikti senas padangas?

Visi atsakingi vairuotojai žino, jog negalima išmesti padangų bet kur. Padangos negali būti paliktos miške ar kur nors lauke, nes tai kenkia aplinkai. Palikus padangas netinkamoje vietoje, reikės mokėti baudą. Norint išvengti to, verta pasirinkti vietą, kur galima palikti padangas. Padangos gali būti paliktos pas pardavėją, iš kurio buvo pirktos naujos padangos. Pardavėjas turi pasiūlyti palikti senas padangas, jei nesiūlo, tuomet reikia pačiam užsiminti, jog padangas paliksite pas pardavėją. Padangas galima palikti tam tikrose aikštelėse. Rasti reikiamą vietą, kur būtų paliktos padangos yra svarbu, kadangi jos gali būti panaudotos reikalingiems dalykams. Naudotas padangas galima parduoti. Tačiau parduoti galima tik padangas, kurios yra ne senos, o tik šiek tiek naudotos. Padangos turi būti paliktos saugiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *