Karkasiniai namai: ką reikia žinoti?

Karkasinės statybos pastatai kasmet Lietuvoje populiarėja. Norėdami daugiau sužinoti apie jų statybas ir galimus projektų pasirinkimus, apsilankykite http://www.kriaute.lt/ interneto svetainėje. Dėl kokių priežasčių jie populiarėja ir, kodėl juos nori rinktis lietuviai, o ne tik kitų šalių gyventojai?

Kriaute produkcijaĮvairių priežasčių dėl kurių yra pasirenkama karkasinė statyba, yra daug. Galima išskirti pagrindinius argumentus, kuriuos įvardina tie, kurie pasirenka tokią statybą. Vienas iš argumentų – atsisakymas sunkių ir masyvių sienų. Tokiu būdu kuriama ekologiška aplinka, nes nenaudojame mūro, betono ir kt. panašių medžiagų. Taip pat ir tinkavimo darbus pakeičiame sauso tinko plokštėmis. Prie pagrindinių argumentų reikia priskirti ir lengvą pastato pakeitimą. Tai reikia suprasti kaip galimybę keisti išplanavimą ar dydį. Jei sugalvosite, kad namas jums yra per mažas, nes padidėjo šeima ar pasikeitė poreikiai, tai toks namas nesunkiai gali būti praplėstas.

Tiesa, tam, kad karkasinis namas būtų patvarus ir šiltas, reikia užtikrinti, kad mediena, kuri bus naudojama tokio namo statyboms, būtų tinkamai išdžiovinta. Tik sausa mediena bus tinkama statyboms. Taip pat būtina ją tinkamai impregnuoti. Kitas svarbus žingsnis padėsiantis užtikrinti, kad namai bus šilti – tinkama izoliacija. Tai reiškia, kad reikia pasirūpinti tinkama šilumos, vėjo ir garso izoliacija. Tiesa, statant tokį namą, reikės pasirūpinti ir ventiliacijos sistema, nes itin sandariame name necirkuliuos oras.

Karkasinių namų statybos žinomos tikrai ne visiems, todėl kai kurie sužinoję apie tokią galimybę ilgai svarsto ar verta statyti tokį namą. Galima tik pasakyti, kad kiekvieno sprendimas turi būti priimamas individualiai. Reikėtų sužinoti visus tokios statybos privalumus ir trūkumus. Geriausia būtų kreiptis į statytojus, kurie ne vienus metus stato tokius namus ir iš jų sužinoti viską, kas jus domina. Be to, būtų puiku, jei nuvyktumėte apžiūrėti jau pastatytus namus, kurie stovi ne pirmus metus. Tokiu būdu gausite visapusišką informaciją ir galėsite priimti teisingą sprendimą.

Jeigu priimsite sprendimą statyti karkasinį namą, tai turite žinoti, kad labai gerai reikia planuoti savo išlaidas namo statybai. Taip yra dėl to, kad negalite jo statyti su ilgomis pertraukos, nes pastačius patį pastatą, reikia iškart statyti ir langus su durimis, kitaip namas gali išsikraipyti ir prarasti tinkamą formą. Išsirinkus namo projektą, reikia ir sąmatos, kad žinoti, kiek reikia pinigų. Tik tuomet galima pradėti statybas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *