Kokiais atvejais verta parduoti mišką?

Miškai mūsų šalyje užima didelę dalį visos šalies teritorijos. Miškų savininkai neretai nori parduoti arba visą mišką, arba jame esančią medieną. Ką reikia žinoti, jeigu parduodu miska ir kokiais atvejais jį verta parduoti?

MiškaiKiekvienas miško savininkas privalo rūpintis savo mišku. Tai reiškia, kad turi užtikrinti, jog jame viskas yra būtent taip, kaip nurodoma šalies įstatymuose. Visuomet reikia pasirūpinti miško būkle, pavyzdžiui, pastebėjus kokius nors medžių ligos požymius, reikia apie tai informuoti specialias institucijas. Taip pat, miško savininkas yra atsakingas už miške kilusį gaisrą, niokojimą ir pan. Kartais pasitaiko ir tokių atvejų, kai iškertama mediena be savininko sutikimo, tai tuomet savininkas turi atsodinti mišką už savo lėšas, nebent pavyktų surasti nusikaltėlius. Būna ir tokių atvejų, kai neoficialiai sutariama, kad parduoda medieną, tačiau pinigų savininkas taip ir negauna, o mediena išpjaunama ne taip kaip reikia, o bet kaip niokojant gamtą. Tuomet už visus padarinius atsako savininkas ir jis turi atsodinti medžius. Kitaip sakant už viską atsako pats savininkas.

Ne visiems savininkams reikia tiek daug rūpesčių, juk kai kurie savininkais tapo net ne savo noru, o, pavyzdžiui, gavę palikimą. Taip pat kai kuriems savininkams nors ir puikiai sekėsi rūpintis mišku, tačiau pablogėjus sveikatai tenka galvoti apie miško pardavimą. Tai yra tie atvejai, kai parduoti mišką tikrai verta. Kitaip sakant, jeigu savininkas negali, o gal ir nenori rūpintis mišku, tai jam tikrai nereikia rūpesčių dėl miško priežiūros ir saugojimo. Visi kiti atvejai, kai mišku rūpinamasi, o gal jo žemė naudojama medienos auginimui bei pardavimui, tai yra tie atvejai, kai verta mišką palikti.

Ką daryti, jeigu parduodu miska? Jeigu jau nusprendėte, kad metas parduoti mišką, tai reikia, kad žinotumėte apie pardavimo variantus. Jie yra du. Pirmuoju atveju galima parduoti tik medieną, o antruoju atveju parduodamas visas miškas (žemė ir medžiai). Pagalvokite, kuris variantas jums tinkamas. Jeigu neturite nei noro, nei galimybių rūpintis mišku, tai verta galvoti apie viso miško pardavimą. Tuomet nebereikės galvoti apie miško sodinimą, priežiūrą, saugojimą ir mokesčius. Kiekvienas pasirinkimas geras, jei tik priimamas atsižvelgiant individualiai į savininko galimybes ir norus. Tuomet bet kuris pardavimo variantas bus geras ir naudingas, juk miškas turi teikti naudą, kuri gali būti tiek finansinė, tiek ir moralinė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *