Kokio dydžio būsto paskolą galite sau leisti?

Nuosavo nekilnojamojo turto įsigijimas dažniausiai yra didžiausias finansinis įsipareigojimas gyvenime, todėl jį reikia daryti itin atsakingai. Tai, kiek galite pasiskolinti būsto įsigijimui, priklauso nuo daugybės skirtingų faktorių, o ne tik nuo to, kiek bankas ar kredito unija yra linkusi jums duoti. Jei pasinaudojote būsto paskolos skaičiuokle kurią radote internete ir ji parodė, jog bankas jums galėtų atseikėti 100 tūkstančių eurų, tai toli gražu nereiškia, jog būtent tokią sumą ir turėtumėte pasiskolinti. Kredito unija busto paskola gali tapti tikru finansiniu iššūkiu, jei nesugebėsite tinkamai įvertinti savo galimybių ir nesuvaldysite rizikos.

Pirmas dalykas kurį jums reikėtų nusistatyti prieš imant paskolą įsigyti namui ar butui, tai kokią pinigų sumą skolintis galite sau leisti. Paprastai kalbant, bendrinė taisyklė yra tokia – skolintis galima tiek, kiek jūsų namų ūkis uždirba per du su puse metų. Tad paskaičiuokime – jei per mėnesį jūs uždirbate tūkstantį eurų ir jūsų žmona uždirba taip pat tūkstantį eurų, per metus jūsų namų ūkis uždirba 24 tūkstančius eurų. Padauginkime tai iš 2,5 karto ir gausime 60 tūkstančių eurų. Tai būtų protinga ir saugi suma, kurią jūsų šeima galėtų pasiskolinti iš banko ar kredito unijos norėdama įsigyti savo nekilnojamojo turto. Tiesa, tai yra tiesiog bendrinė taisyklė ir aklai ja vadovautis tikrai nereikėtų. Gali būti taip, jog yra papildomų aplinkybių, dėl kurių jums iš viso negalima skolintis. Arba gali būti atvirkščiai – visai netolimoje ateityje jūsų gali laukti esminis situacijos pagerėjimas ir paskola jūsų niekada nebebaugins.

Svarbu ne tik pati suma, kurią ketinate pasiskolinti, bet ir skolinimosi sąlygos. Žinoma, savaime suprantama, jog kuo mažesnėmis palūkanomis pasiskolinsite, tuo jums bus geriau. Deja, mažas palūkanas gauti pavyksta ne visiems. Nors palūkanų normos didžiąja dalimi priklauso nuo to, kokia ekonominė situacija vyrauja šalyje ir pasaulyje, jos taip pat yra įtakotos jūsų kredito istorija. Kredito istoriją sudaro įvairūs duomenys apie jūsų praeities finansinius sprendimus, tad jei praeityje buvote priėmę prastų sprendimų, jie dabar gali pakišti koją gauti būsto paskolą geromis sąlygomis. Kaip bebūtų, niekada nereikėtų skubėti ir skolintis iš pirmo pasitaikiusio banko ar kredito unijos – visuomet išklausykite kuo daugiau pasiūlymų, taip pat nebijokite derėtis. Tikėtina, jog gausite tikrai geresnes sąlygas nei pradinis pasiūlymas. Viską apsvarstę pasirašykite tik tą sutartį, kuri jus tikrai tenkina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *