Korupcija Lietuvoje: kur link mes einame?

Nors Lietuva yra demokratiška šalis, tačiau dalis žmonių vis dar pergyvena, kad mūsų šalyje korupcijos yra labai daug ir paprasčiausiai tai atgraso žmones būti pilietiškais ir politiškais. Tačiau ar tikrai Lietuva yra tokia korumpuota kaip kad dažnai teigiama? Apie tai buvo rašytas ne vienas straipsnis įskaitant ir bernardinai.lt, kur buvo atliekamos detalios analizės bei atliekami tyrimai.

Mūsų indėlis – labai svarbus

Pirmiausia reikia, kad kiekvienas žmogus suprastų, kad jo indėlis į valstybės valdymą taip pat yra labai svarbus. Ne veltui sakoma, kad demokratiškose valstybėse kiekvienas pilietis gali prisidėti prie šalies valdymo. Ir tai yra tiesa. Tad dažniausiai kalbėdami apie tai, kas šalis yra korumpuota pirmiausia turime įvertinti tai, kad kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie to, kad ji būtų tokia kuo mažiau. Tačiau dažniausiai abejingumas ir tuo pačiu galvojimas tik apie savus dalykus, tačiau ne valstybę – kenkia. Ne tik pačiai šaliai, tačiau taip pat ir kiekvienam iš mūsų.

BernardinaiKol lietuviai nesupras, kad balsavimas ir tuo pačiu kitokios dalyvavimo politikoje formos yra labai svarbios – tol ne tik korupcija klestės, tačiau ir kitos neteisybės, kurios mūsų akyse gali atrodyti tik kaip kitų žmonių atsakomybė.

Tinkamos institucijos – gerai veikia

Taip pat reikia suprasti, kad Lietuvoje yra ne viena institucija, kurios darbas yra užtikrinti, kad veikla būtų atliekama tinkamai. Paprasčiausiai daugelis žmonių nepasako, kad žino tam tikrą informaciją, kuri gali būti naudinga visuomenei. Lygiai taip pat galvojama, kad tos pačios institucijos yra korumpuotos, tad taip galiausiai užsisukama rate, kuris neturi galo. Taigi, šiuo atveju kiekvienas žmogus turi jausti atsakomybę, kad žinodamas tam tikrą informaciją jis visada turi teisę kreiptis į tuos, kurie gali padėti sutvarkyti kylančius nesklandumus ir tuo pačiu užtikrinti, kad bus nubausti tie, kurie to nusipelnė.

Statistika – džiugina

Visgi, kad ir kokia yra kiekvieno žmogaus atsakomybė, tačiau galima pasidžiaugti, kad mūsų šalis garsėja kaip vis mažiau korumpuota šalis. Tai, žinoma, nori girdėti kiekvienas. Lygiai taip pat siūlome nepamiršti skaityti labai daug sėkmingų pavyzdžių, kurie dažniausiai pateikiami spaudoje. Vėlgi, galima grįžti prie to, kad kiekvienas žmogus mato tai, kas jam yra aktualu ir tuo pačiu susikuria tokį vaizdą ir tuo pačiu tokią nuomonę, kuri jam atrodo labiausiai priimtina. Ir matyti, kad skaičiai tikrai labai džiuginantys ir tuo pačiu lietuvių naudai. Korupcijos skaičiai vis mažesni, žmonės džiaugiasi, kad Lietuva tampa vis labiau demokratiška ir tuo pačiu vis labiau vakarietiška šalimi.

Noriu prisidėti prie tvarkos!

Kiekvienas žmogus, kuri siekia ir nori, kad Lietuva būtų draugiška šalis – turi tokią galimybę. Paprasčiausiai verta išbandyti valstybės tarnybos vietas, kurios yra atviros visiems. Svarbiausia atitikti reikalavimus ir tuo pačiu eiti per konkursą, kuris dažniausiai organizuojamas žingsnių pagalba. Kuo daugiau domėsitės ir kuo daugiau sieksite – tuo rezultatai bus geresni ir tuo pačiu kiekvienas iš mūsų galės sakyti, kad prisidėjo prie gyvenimo šalyje, kuri yra vakarietiška, politiška ir tuo pačiu kurioje yra mažas korupcijos lygis. Juk tai yra garbė kiekvienam iš mūsų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *