Miesto pasirinkimas – aliuminio fasadai ir langai

Būtų sunku įsivaizduoti, kad etnografinėje kaimo sodyboje būtų sudėti aliuminio langai, tačiau miesto aplinkoje tai būtų puikiai derantis sprendimas. Kadangi vis daugiau žmonių migruoja gyventi į didžiuosius miestus, o kaimelius ir miestelius tiesiog palieka, tai ir tokių miestietiškų pasirinkimų paklausa tikrai didėja.

Kuo ypatingi aliuminio langai

Kai norime nusakyti kažkieno privalumus, paprastai galime kalbėti apie juos tik per palyginimus. Turime turėti su kuo palyginti. Taigi, aliuminio langai paprastai lyginami su plastikiniais arba naujos kartos mediniais. Su senais langais niekas nelyginama, nes už juos geriau yra viskas. Aliuminio langai yra daug lengvesni, todėl kur kas lengviau juos montuoti. Taip pat jie yra tvirti ir saugantys. Ir svarbiausia – jie labai gerai izoliuoja temperatūrą, garsą. Ir dera prie šiuolaikiško miestietiško eksterjero. Todėl jie ir yra populiarūs.

Loftai – buvę gamyklų pastatai aliuminio langai

Aliuminio konstrukcijosKur galimai sudėti aliuminio langai gyvenamosiose patalpose? Tokių galime pamatyti loftuose. Naujos kartos pastatuose, kuriuose įsirengia sau gyvenamąsias vietas žmonės. Vilniuje jų daugiausia yra Naujamiestyje, Naujininkuose, pamažu atsiranda ir kitose miesto dalyse. Tai nėra lietuvių išradimus, loftų mada atėjo iš vakarų, kuomet vykstant urbanizacijai ėmė trūkti gyvenamosios vietos, o senos gamyklos nebuvo reikalingos dėl pakitusių gamybinių poreikių. Tad tokiose patalpose ėmė įsikurti loftai ir juose žmonės mielai gyvena, kurie nori turėti patogius ir erdvius namus arčiau centro. Tokiems fasadams tinka įvairūs pramoniniai komponentai, pavyzdžiui, gražiai atrodo net ir aliuminiai langai, jie čia gal net tinka labiausiai.

Pramoniniai rajonai virsta gyvenamaisiais

Apskritai pramoniniuose rajonuose verda naujas gyvenimas. Tokiuose gamykliniuose pastatuose atsiranda ne tik gyvenamosios patalpos, bet ir ima virti gyvas gyvenimas kitomis formomis. Kuriasi biurai, taip pat įvairios kavinaitės, užkandinės, barai. Vyksta visi procesai, reikalingi miesto gyvenimui vykti, kad žmonės tiesiog turėtų kur ateiti.

Miesto apdailoje – mūras ir metalas

Kodėl mieste taip tinka aliuminiai langai? Todėl, kad mieste, o ypač ne senamiestyje, bet kitose dalyse, vyrauja tokios medžiagos kaip metalas, mūras, stiklas. Tad ir aliuminis dera kur kas geriau nei kokios medinės drožinėtos langinės.

Kaimo trobelės vizija išlieka nebent interjere

O štai pagalvoję apie kaimo trobelės viziją, suprantame, kad su ja atsisveikiname ir ją gyvą paliekame tik bobulės kaime, Rumšiškėse. Tačiau tai dar ne viskas. Taip pat galima pagalvoti ir apie kitka – apie interjerą. Net ir gyvendami mūriniuose miesto namuose, žmonės kartais kaimo interjero stilių noriai sukuria savo namų viduje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *