Norint statytis namą, gali tekti įkeisti turtą

Dažnai tas, kas pirmą kartą susiduria su būsto statybos klausimu, labai susikremta, nes supranta, kad taip paprastai per metus iš atlyginimo namo statyboms ar buto pirkimui nesusitaupysi. Taigi, kažkas pirmiausia isduoda ilgalaikes paskolas namo statybai, arba statomasi iš santaupų. Tačiau ką daryti, jeigu suprantate, kad tame gyventi dėl kažkokių priežasčių nebegalite. Ką daryti, norint statyti kitą namą?

Jeigu pirmąjį namą statėtės paprastai

Sakykime, pirmasis namas buvo pastatytas iš santaupų. Gal padėjo šeimos kredito unija, gal taupėtės, gal uždirbote. Tačiau netrukus supratote, kad tai ne tas svajonių būstas, kuriame norite gyventi, kad ir kaip vargote, kol jį pasistatėte ar įsigijote. Būna įvairių priežasčių, kodėl pasiėmus paskolą ir įgijus naują namą, vėliau paaiškėja, kad nesinori ten gyventi:

– Suprantate, kad dėl atstumų nepatogu auginti vaikus;

Ilgalaikės paskolos– Nesutariate su kaimynais, nepritampate toje vietoje;

– Paaiškėja, kad tai labai triukšminga vieta ir nuolat nuo kelio sklinda triukšmas;

– Kitos aplinkybės.

Taigi, paskola dar grąžinama, statybos ką tik baigtos, o jūs jau rezgate planus, kaip iš čia išsikelti į kitą vietą. Ką daryti?

Antrasis namas, kai negalite paraduoti pirmojo

Didžiausia problema šiuo atveju, kad jūs negalite tiesiog paprastai atsiimti visų pinigų, kuriuos įdėjote. Kadangi tai bus laikoma verslo planu. Žinoma, kad jūs parduodami namą kažkiek uždribtumėte, juo labiau, jeigu statėte nerinkdami kvitų (o tą daro daug statytojų, nes tuomet kainuoja pigiau darbas, medžiagos). Vadinasi, turite galvoti, iš ko pasistatyti tą antrąjį namą, kad parduodant šį, netektų didelės dalies atiduoti kaip mokesčių valstybei. Juk tikrai žmonėms pasitaiko, kad parduoti namą jie nori ne dėl verslo sumetimų, o dėl to, kad paaiškėja, jog ten gyventi visgi nesinori.

Išeitis: paskola su turto įkeitimu

Gera išeitis tokiu atveju yra paskola su to jau esamo būsto įkeitimu, jeigu jį statėtės be paskolos. Kadangi tai reiškia, kad jūs gausite pinigų (kuriuos būtumėte gavę pardavę tą namą) ir galėsite pasistatyti naujuosius namus, kuriuose įsivaizduosite kokybišką savo gyvenimą. Taigi, įkeičiate tą jau esamą namą ir džiaugiatės nauju kokybišku statiniu, kurį pasistatote galbūt kažkur visai netoli. Vėliau persikeliate ten gyventi, o senąjį namą išnuomojate (iš nuomos mokasi paskola). Galiausiai praeina 10 metų terminas ir galite parduoti savo senesnį namą bei atgauti visus pinigus, susimokėti paskolą ir dar jums nemažai lieka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *