Paskolų be užstato vertė ir nauda

PaskolosGauti paskolą be užstato dar niekada nėra buvę taip lengvai kaip šiandien. Atsimenantiems dar visai nesenus laikus, taip lengvai išduodamos paskolos gali pasirodyti kaip tikras stebuklas. Atėjus Nepriklausomybei paskolos tikrai nebuvo išduodamos taip lengvai, o tai – suprantama. Apie Sovietų patirtį kalbėti net neverta, nes ten tokia koncepcija kaip paskola – vartojimui ar dar kažkam – buvo nesuvokiama ir nepriimtina. Vakaruose tos paskolos net ir turint užstatą dvidešimtame amžiuje nebuvo taip noriai ir lengvai išduodamos. Gal tik verslo paskolos buvo suteikiamos lengviau, bet kitos – tikrai ne.

Viskas pasikeitė atsiradus greitoms paskoloms. Tai buvo tikrai kažkas naujo. Paskolos suteikiamos per 15 minučių? Paskolos be užstato? Paskolos be kredito patikros? Tai tikrai buvo kažkas "wow".

Vartojimo paskolos prieš greitųjų kreditų vajų.

Mūsų tarpe yra daug neatsimenančių kaip atrodė skolinimasis prieš atsirandant greitiems kreditams. Tai nebuvo tik truputėlį sudėtingesnis procesas, kuris reikšdavo ilgiau trunkantį paskolų išdavimą. Dažnai paskolos be užstato apskritai nebūdavo išduodamos. Visi kreditoriai norėjo apsidrausti ir todėl reikalaudavo užstato. Nori vartojimo paskolos? Užstatyk automobilį ar kitą vertingą turtą. Nori būsto paskolos? Jos gauti neįmanoma neužstatant perkamo būsto. Nori paskolos verslui? Teks užstatyti dalį verslo ar jo turto. Visos paskolos iki vienos reikalavo užstato. Tik vėliau pradėjo atsirasti lengviau prieinamos vartojimo paskolos, leidusios pasiskolinti ir eiliniam žmonėms be turto.

Tačiau visumoje prieš atsirandant greitiems kreditams daug galimybių pasiskolinti turėjo tikrai nevisi. Mažiau pasiturintys, mažiau uždirbantys, bedarbiai, pensininkai ir įvairios socialinės rizikos grupėms priklausantys asmenys paskolas galėjo matyti kaip savo ausis. Ją gauti jiems buvo praktiškai neįmanoma. Niekas nenorėjo skolinti tokiems asmenims ir rizikuoti neatgauti savo "įmerktų" pinigų. Viskas pasikeitė atsiradus greitoms paskoloms.

Greitųjų kreditų perversmas finansų rinkoje

Greitieji kreditai iš kart sukūrė tikrą sumaištį finansų pasaulyje. Visi pradėjo klausinėti "ką tai reiškia?", "kaip tai paveiks situaciją?" ir t.t. Klausimų iš tikrųjų buvo daug, nes niekam nebuvo aišku kas atsitiks, kai daug žmonių iki tol neturėjučių galimybės pasiskolinti dabar galės tą daryti ir dar be jokio užstato. Gal tai prives prie tokių bendrovių bankrotų? Gal patys žmonės taps nemokūs? Tuo metu klausimų buvo daugiau nei atsakymų.

Laikui bėgant nusistovėjo tokia tvarka, kad greitieji kreditai be užstato buvo šiek tiek ribojami valstybės ir toli gražu nekiekvienas asmuo galėjo juos gauti. Bet tai taip pat buvo plačiau prieinama paskolų rūšis nei standartiniai vartojimo kreditai. Skirtumas tarp jų buvo ir toks, kad pastartieji kartais reikalaudavo užstato kažkokioje minimalioje jo formoje. O greitieji kreditai be užstato yra suteikiamo visada ir visais atvejais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *