Pokyčiai buhalterijoje dirbantiems savarankiškai

Nors yra populiaru manyti, kad laisvai samdomi darbuotojai yra nuo nieko nepriklausomi ir tiesiog gali laisvai dirbti sau, iš tiesų jiems gali būti reikalinga įvairių sričių specialistų pagalba taip, tarsi būtų patys įmonės valdytojai. Dėl to ir buhalterinės paslaugos Vilniuje gali būti labai naudingos laisvai samdomiems specialistams, nes ne visi moka tiesiog susitvarkyti savo buhalteriją. O ypatingai tuomet, kai nuolatos yra tiek daug įvairių pokyčių. Štai ir kitais metais laukia nemažai naujovių dirbantiesiems savarankiškai. Deja, daug taip dirbančių žmonių net nėra girdėję nieko apie naujoves, išvis nieko apie jas nežino, arba planuoja gilintis tik vėliau, kai tos naujovės jau prasidės.

Keisis individualios veiklos apmokestinimas, ir kodėl tai buvo suprasta klaidingai

Profesionali buhalterijaKad keisis individualios veiklos mokesčiai, apie tai feisbuke prabilo ne vienas freelanseris. Pokyčiai tikrai bus, tačiau tik techniniai, o mes pajusime juos geruoju aspektu. Deja, kažkas per mažai įsigilino, ne taip viską suprato, ir dėl to buvo sukelta nereikalinga panika. Mokesčiai bus mokami nebe nuo pusės apmokestinamų pajamų, o nuo visų (atmetus išlaidas). Ar tai reiškia, kad mokesčių teks mokėti dvigubai daugiau? Ne. Nes patys mokesčių tarifai sumažinami perpus. Taigi, sumoje, mokėsime tiek pat, o valstybė, sodra skaičiuos stažą, pensiją, jau nuo dvigubai didesnės sumos. Tar ir motinystės išmokos, ir stažas, ir pensija ir daugybė kitų dalykų jau bus apskaičiuojami dvigubai didesni, jeigu dirbate pagal IVP.

Kas laukia verslo liudijimų

Kai kurių sričių verslo liudijimai bus panaikinti, tą skelbia mokesčių inspekcija. Tačiau pokyčiai įsigalios tik nuo 2019 m. liepos mėnesio.

Ką turi žinoti laisvai dirbantys specialistai

Visų pirma, kad nežinojimas neatleidžia nuo neatsakomybės. Jeigu jūs norite tiesiog savarankiškai remontuoti mašinas, pjauti žolę pas žmones, daryti vidaus apdailas ar dirbti kitus darbus, tai nebūtinai reiškia, kad jūs tikrai visa tai galite padaryti patys be jokios pagalbos. Kadangi labai gali būti, kad čia reikės daryti daugybę darbų, kurių jūs patys nemokate padaryti. Visų pirma, turite turėti pilną teisinį pagrindą. Prieš 10 metų išsiaiškinę apie mokesčius, šiandien gal jau viską darote blogai. Juk nesinorėtų, kad Vmi išieškotų iš jūsų skolas ar SODRA areštuotų sąskaitas. Dėl to laisvai dirbantys specialistai turi labai gerai pagalvoti, ką jie išvis daro, ir tinkamai pasielgti. Išsiaiškinti visus mokesčių pokyčius, samdyti buhalterį nuolatinėms konsultacijoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *