Ruošiamęs į karpių žvejybą: turistiniai daiktai ir apranga

Jeigu karpio žvejybos reikmenys jau jūsų bagažinėje, masalas paruoštas, meškerė suvyniota, jaukas yra, metas keliauti į gamtą. Žvejoti karpius prie ežero – puiki vasaros pramoga. Tik reikia tinkamai pasiruošti. Šie patarimai – apie tai, kaip reikia pasiruošti kelių dienų žvejybai, kai planuojate žvejoti karpius.

Karpio žvejybos įranga

ŽvejybaSvarbiausia karpio žvejybos priemonė – meškerės. Jos gali būti skirstomos į du tipus, į ilgesnes ir trumpesnes. Jūsų reikalas, kurias meškeres šiai karpių žvejybai rinksitės. Taip pat reikia nepamiršti turėti rites, aišku, dėklus šiai žūklės įrangai, o taip pat ir keletą naudingų priedų. Tai galės būti specialūs meškerių laikikliai (kad nereikėtų meškerę tvirtinti ant pagaliuko). Valo atsargos, atsarginiai kabliukai, pašarai, jaukai, plūdės. Lietuvoje karpius geriausia žvejoti ežeruose arba specialiuose tvenkiniuose (tačiau ten ne visi žvejai jaučia natūralaus atsitiktinumo keliamą azartą). Aišku, reikia turėti žvejo bilietą, nebent patys ir gyvenate visai prie to vandens telkinio, prie kurio žvejosite.

Turistiniai reikmenys

Visa kita – tai bendrieji turistiniai dalykai, kurie yra ne ką mažiau svarbūs, nes gali garantuoti žūklės ir buvimo gamtoje komfortą. Tai svarbu, kadangi jeigu atvažiuosite prie ežero tik su meškere, netrukus ims trūkti tam tikrų dalykų, kurie garantuotą tam tikrą patogumą. Todėl verta galvoti ne tik apie meškerę, bet ir apie turisto reikmenis.

Pirmiausia reikėtų saugotis nuo to, kas kenkia. Saulėtą dieną jums kenks saulė, todėl reikės akinių nuo saulės, žvejo kepurės ir gal net kremo nuo saulės, jeigu oda yra labai jautri saulei. Taip pat reikėtų saugotis nuo vabzdžių, kurie galbūt kaip tik jūsų tykos, kai jūs ankstų rytą tykosite karpių. Nuo erkių verta skiepytis kur kas anksčiau, o kovoti su uodais padeda įvairūs puršakalai ir tepalai. Jų verta turėti ir atsargų automobilyje, nes kartais sunku paskaičiuoti, kiek aerozolio išsinaudojo, ir ar jo pakaks visam laikui. Be to, išsimaudžius karpių ežere, purškalas ir atbaidantys kvapai nusiplaus, tad teks purkštis vėl.

Jeigu planuojate nakvoti, reikės palapinės, kilimėlio, miegmaišio. Karpį gal čia pat ir paruošite, taigi, reikės ne tik kibirėlio laimikiui laikyti, bet ir visų prieskonių, puodo, keptuvės ir darinėjimo priemonių. Iš tiesų, ką tik pagautas karpis ir iškeptas ar išvirtas ant laužo – puikus atlygis už visą dieną trukusią žvejybą ir kantrybę. Apranga turi būti patogi, geriausia, kai tai gamtos spalvų kamufliažinė, žuvų nebaidanti apranga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *