Saulės elektrinės namams

Ką žinote apie saulės energiją? Ar apsimoka būti šios energijos gamintoju? Šiuo metu valstybė remia fizinius asmenis, kurie savo reikmėms įsirengia saulės jėgainę, todėl greičiau atsiperka jos įrengimo išlaidos.

Kokią naudą suteikia saulės jėgainė?

Naudodami saulės energiją galite ne tik sutaupyti, bet ir prisidėti prie aplinkos taršos mažinimo. Pavyzdžiui, klaipėdietis, įsirengęs jėgainę ant savo namo stogo birželio mėnesį, džiaugiasi, kad jau sutaupė 272 eurus, o CO2 išmetimą sumažino 1108 kg. Jo saulės moduliai per metus sugeneruos 5000 kWh, o tokio kiekio energijos pilnai užtenka vidutiniam gyvenama namui. Ant klaipėdiečio namo stogo įrengta 16 modulių, kurių kiekvienas yra 300 W. Dabar jau yra 340 W moduliai, todėl tokiam pačiam kiekiui energijos išgauti, užtektų ir 14 vienetų.

Saulės elektrinės namams gali gyvuoti 25 ir daugiau metų. Sparčiai tobulėjančios technologijos leidžia jas įrengti nedideliame plote, o naudą atneša net ir ne idealiomis klimato sąlygomis. Ypač palankus klimatas saulės jėgainėms yra vakarų Lietuvoje. Jeigu centrinėje Lietuvos dalyje skaičiuojama, kad instaliuotas 1 kW sugeneruoja 1000 kWh per metus, tai vėjuotame pajūryje galima gauti iki 1200 kWh energijos per metus.

„Saulės grąža“ – pirmaujanti įmonė Lietuvoje

„Saulės grąža“ tai viena iš perspektyviausių įmonių Lietuvoje, kurioje dirba profesionalūs specialistai. Įmonės įrengtos saulės elektrinės namams yra ilgaamžės, gaminamos pagal naujausias technologijas. www.saulesgrazos.lt specialistai yra įrengę apie 550 jėgainių visoje Lietuvoje.

Jeigu galvojate apie nuosavą saulės jėgainę, dabar tikrai geras metas ją įsirengti ir gauti valstybės paramą. Norėdami apskaičiuoti, kokios galios jėgainė jums reikalinga, reikėtų žinoti, kiek elektros energijos jūsų šeima sunaudoja per metus. Keturių žmonių šeima per metus sunaudoja apie 5000 kWh elektros, tokiai šeimai reikėtų 5 kW galios saulės modulių. Lietuvoje savo reikmėms leidžiamos statyti iki 30 kW saulės elektrinės namams.

Vieni iš dažniausių modulių tvirtinimo būdų yra ant šlaitinio stogo, tam tinka įvairi stogo danga. Geriausia stogo kryptis jėgainei yra pietūs, pietryčiai, pietvakariai. Idealu, jeigu sumontuotų modulių ant stogo neuždengia šešėlis. Tokiu būdų saulės elektrinės sugeneruoja daugiausiai energijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *