Kaip rasti tinkamiausias ausines kasdienai?

AusinesNemaža dalis šiuolaikinių žmonių nebeįsivaizduoja savo kasdienybės be muzikos ar tinklalaidžių (podcasts). Garsai padeda užgožti vienatvę ar prastumti laiką, atpalaiduoja ir visaip kitaip pagerina psichologinę žmogaus būklę ir savijautą. Dėl to beveik visi mes mėgstame klausytis muzikos. Tai darome ne tik namuose, bet ir laisvą minutę darbe, kelionėje, prieš miegą ar tvarkantis namuose. Jeigu jums aktualus muzikos ar garsų klausymas bei turinio „vartojimas“, svarbios turėtų būti ir ausinės. Juk nesinori klausyti džergiančių ar „nešvarių“ garsų. Kuo geresnės ausinės, tuo geresnė garso kokybė. Štai keletas patarimų, kaip jums rasti geriausias ausines kasdienai.

Atsakykite sau, kada dažniausiai klausotės muzikos?

Nesvarbu ar klausotės muzikos, ar tinklalaidžių, o gal net ją kuriate savo improvizuotoje studijoje, svarbu rasti atsakymą. Jeigu vienos vietos išskirti negalite, orientuokitės į mobilius sprendimus – kuo mažesnes ir lengviau nešiojamas ausines. Belaidžiai sprendimai yra kiek brangesni, tačiau patogumo ir kompaktiškumo prasme jiems neprilygs niekas. Sportuojant taip pat reikia earphones – į ausis kišamo ausinių tipo, nes ant ausų dedamos ausinės, paprasčiausiai, nesilaikys.

Jeigu, visgi, garsų jūroje skęstate tik namuose ar vienoje vietoje, be abejonės pirmenybę teikite headphones – ant ausų uždedamoms ausinėms. Uždaro tipo ant ausų dedamos ausinės ne tik perteikia aukščiausios kokybės garsą, bet ir neleidžia pašaliniams garsams įsiskverbti į jūsų vidinį pasaulį. Klausotės savo muzikos ir jokie kiti garsai netrukdo. Viskas taip, kaip ir turi būti. Headphones geriausiai tinka uždarose erdvėse, stacionariose padėtyse bei kūryboje.

Kiek galite tam išleisti?

Geros ausinės kainuoja. Toks garsas, kuris lepins ausis bei nevargins tikrai atsieis bent keliasdešimt eurų. Na, o išmanesni, patogesni, patvaresni arba kitaip išskirtinių sprendimų kainos nesunkiai perkops ir kelis šimtus eurų. Aukščiausios klasės uždaro tipo belaidės headphones su pakankamai solidžiu baterijos veikimo laiku kainuoja per du, tris šimtus eurų. Laidinės ausinės su prastesne išorinių garsų izoliacija (tačiau panašia garso kokybe) kainuos kiek mažiau.

Nors dėl kainos sunku pateikti konkrečius skaičius (kadangi skiriasi kiekvieno iš mūsų poreikiai), tačiau paprastai gerų į ausis kišamų ausinių (be nuolaidos) už mažiau nei 50 eurų nerasite, atviro tipo (praleidžiančių garsus į išorę) headphones – mažiau nei 80 eurų, o belaidės ir uždaro tipo ant ausų dedamos ausinės kainuos per 2 ar 3 šimtus eurų.

Muzika, tinklalaidės, kūryba, žaidimai…?

Dar svarbu žinoti, kokie garsai sklis per ausines. Jeigu tai, daugiausiai tinklalaidės, radijas ar filmai, tiks ir biudžetiniai, ekonominės klasės sprendimai. Galite pasižiūrėti, kurios ausinės turi įvairius antgalius, jeigu yra kišamos į ausis (kad būtų patogu įsidėti) arba kurios ant ausų dedamos ausinės nėra sunkios, nevargina galvos bei ausų. Tokiu atveju kaina tikrai svarbiau nei super gera garso kokybė.

Dažnesniam muzikos KLAUSYMUI, bet ne kūrybai reikėtų rinktis variantą „per vidurį“. Ieškokite optimalaus balanso tarp funkcionalumo bei kainos, kadangi per daug išlaidauti neverta. Jeigu esate užkietėję melomanai, galite ir paišlaidauti, tačiau tai yra išskirtiniai atvejai.

Muziką kuriate? Ieškokite didžiausias technines galimybes turinčių ausinių. Žaidžiate? Galbūt verta pasidomėti, kokios yra gaming ausinės arba ausinės žaidimams? Bet pastaruoju atveju tikrai rasite gerų muzikinių/studijinių ausinių, kurios bus pigesnės, o garso kokybė bei įsitraukimas į veiksmą nė kiek nesuprastės. Galbūt net priešingai, daug labiau patenkins hobio keliamus poreikius.

Parengta pagal: Varle.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *