Automobilių remontas namuose

Ne veltui yra sakoma, jog lietuviai yra auksarankiai, visų galų meistrai. Dažnas vyras renkasi ne atiduoti įvairius ūkio darbus kvalifikuotiems specialistams, tačiau vietoj to viską daro pats. Ne išimtis yra ir automobilių remontas. Kiemuose dažnai galima matyti pakeltus variklio dangčius ir po jais sulindusius vyrus.

Realybė yra tokia, jog Lietuvos auto parkas yra toli gražu ne pirmos jaunystės. Jei dauguma žmonių vakarų Europoje ar kitose labiau pasiturinčiose pasaulio šalyse dažniausiai perka naujus automobilius ir po 3-5 metų eksploatavimo juos keičia naujais, tai Lietuvoje situacija yra visiškai kitokia. Turbūt retas lietuvis gali sau leisti įsigyti naują automobilį, todėl vietoje to, lietuviai superka naudotus automobilius iš užsienio ir veža juos naudojimui Lietuvoje. Prie viso to pridėkime ir tai, jog Lietuvos keliai nėra pačios geriausios būklės, o žiemą ant kelių yra išbarstoma pakankamai daug druskos, ir gausime gana nemalonų kokteilį – lietuvių automobiliams priežiūros reikia labai daug.

AuturaŽinoma, idealiausias variantas – tiesiog nuvaryti automobilį į auto servisą, juk automobilių remontą jie išmano geriausiai. Gaila, tačiau toks variantas gali būti neįkandamas kišenei. Egzistuoja ir kita situacija, kuomet automobiliams prijaučiantis vairuotojas nori pats išmėginti savo jėgas tvarkydamas techniką ir rūpindamasis savo automobiliu. Tiek vienu, tiek ir antru atveju, jums reikės tam tikrų sąlygų ir įrankių, kurios leistų atlikti įvairius automobilių remonto darbus.

Automobilių remontas – nuo ko pradėti?

Visų pirma reikėtų pradėti nuo to, kur ruošiatės remontuoti savo automobilį. Jei neturite garažo su duobe ar bent jau nuosavo kiemo, jums tikriausiai pavyks atlikti tik pačius elementariausius automobilio remonto ar priežiūros darbus. Žinoma, idealiausia būtų turėti garažą, tačiau iš bėdos tiks ir atvira, tačiau privati erdvė, kurioje galėtumėte nevaržomai judėti.

Sekantis žingsnis – įrankiai. Jums be jokios abejonės prireiks raktų komplekto, terkšlės, replių, atsuktuvo ir įvairių galvučių. Tai yra absoliutus minimumas, kurio reikia norint atlikti remonto darbus. Tikrai nepamaišytų ir akumuliatorinis veržliasukis, kuris labai paspartintų ir palengvintų darbus.

Kuo sudėtingesnis remontas, tuo daugiau specifinių įrankių jums reikės. Jei teks lysti po automobilio apačia, pasirūpinkite specialiomis atramomis, priešingai rizikuosite savo paties sveikata.

Galiausiai, nepamirškite, jog jums reikės naujų automobilio detalių. Jomis rekomenduotina pasirūpinti iš anksto. Labai dažna situacija, kuomet išardžius automobilį tenka ieškoti būdų, kaip nusigauti iki parduotuvės prekiaujančiomis detalėmis – pasistenkite į ją nepapulti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *