Kaip atpažinti, kad genda skalbimo mašina

MeistrasKai reikalingas skalbimo mašinų remontas Vilniuje, visada šiek tiek nuliūstame, kad kai kurių dalykų tiesiog nepadarėme laiku. Gal buvo galima anksčiau pastebėti būsimus gedimus, ir sutvarkyti tai, kad būtų geriau? Gal per vėlai ėmėme kreipti į tai dėmesį? Visai gali būti. Tad štai keletas patarimų, kurie padės atkreipti dėmesį į skalbimo mašiną, užkirsti kelią gedimams ir laiku juos atpažinti.

Kalkės, kalkės, kalkės

Vienas iš svarbesnių prevencijos būdų – tai nukalkinimas. Galima naudoti specialias vandenį minkštinančias priemones tiesiog kiekvieno skalbimo metu. Arba galima kartais padaryti "tuščią" skalbimą įpylus acto. Actas gerai pravalo visas skalbimo mašinos kraujagysles ir iš visur išvalo nereikalingą kalcį. Tad tai tikrai labai padės, jeigu norite, kad skalbimo mašina veiktų gerai, o kalkės nesikauptų. Susikaupus kalkėms, galimi įvairiausi gedimai, nes neaišku, kurioje vietoje kažkas užstrigs.

Klausykite garsus

Atpažinsite gedimus ir iš garso. Jeigu vieną dieną suprasite, kad skalbimo mašina skleidžia neįprastus garsus, tai taip ir yra. Nusistebėjote ir viskas? Kvieskite skalbimo mašinos taisymo meistrą, arba bent paskambinkite jam paklausti, ką daryti, jeigu yra apibūdinti garsai. Jie dažnai pirmieji išduoda, kad kažkas vyksta ne taip. Na galite įsitikinti antro skalbimo metu. Gal pirmą kartą garsai yra tiesiog todėl, kad rūbų kišenėse palikote kokį nors besitrankantį daiktą…

Ar lieka balos?

Jeigu po skalbimo kažkur namuose atsiranda balos, irgi negerai. Gal net ir patys galite aptikti, kurioje vietoje leidžia, gal tik šlanga prakiuro (būtų gerai), tačiau šiaip geriau nelaukti, kol dar pasijus ir svylančio plastiko kvapas, o iš karto ruoštis tam, kad viskas turi būti švariai išvalyta ir iškviestas meistras. Jis gal ras mažutį gedimą ir jį iškart patvarkys. Tada pagalvosite – gal nereikėjo kviestis dėl tiek? Reikėjo reikėjo. Būtent tada ir reikia taisyti, o ne tada, kai jau beveik nieko neina padaryti ir tenka keisti pusę skalbimo mašinos dalių.

Užduokite klausimus

Prevencijai vertėtų vis patikrinti tam tikrus požymius pagal klausimyną:

Ar šildo pakankamai? Jeigu visada išpila šaltą vandenį, gali būti, kad nešildo.

Ar išdžiovina? Tai matysis akivaizdžiai, jeigu išskalbti rūbai bus persisunkę vandens. Gali būti, kad net neišpila iki galo vandens, kas irgi yra gedimas.

Ar gerai išskalbia? Kas ne taip su skalbiniais? Jeigu kažkas sutraukyta, nudažyta, susitraukę, ištampyta, suplėšyta, o laikėtės visų teisingo skalbimo nurodymų, reikėtų ieškoti gedimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *