Pagalba gyvūnams: kaip elgtis radus pasimetusį šunį ar katę?

GyvūnaiKad ir kaip besirūpintume savo augintiniais, pasitaiko situacijų, kai dėl neapsižiūrėjimo į gatvę patenka naminiai šunys ir katės, pvz., katės iškrenta per atvirą langą ar pravertą balkoną, šuo nusiveja katę ir pan. Sutikę pasimetusį gyvūną, turime nepasimesti ir racionaliai įvertinti situaciją – kartais mūsų pagalba gyvūnams gali sukelti daugiau problemų nei naudos. Iš kitos pusės, negalime ignoruoti pasimetusio augintinio pagalbos prašymo.

Būkite atsargūs ir apžiūrėkite gyvūną

Jei pamatote pasimetusį gyvūną, kuriam reikia pagalbos, elkitės ramiai ir švelniai, negąsdinkite gyvūno staigiais judesiais ar pakeltu balso tonu. Visų pirma turite įvertinti situaciją ir įsitikinti, kad gyvūnas nėra jums pavojingas. Nepamirškite, jei gyvūnas bus išsigandęs, jis gali gintis ir pulti ar demonstruoti agresiją net ir tuomet, jei iš pirmo žvilgsnio atrodo ramus. Prie gyvūno prisiartinkite švelniai, maloniai jį kalbindami. Jei gyvūnas jus prisileidžia, patikrinkite, ar jis neturi jokių duomenų apie šeimininką. Paprastai atsakingas žmogus gyvūnui ant kaklo pakabina apykaklę su išgraviruotu pakabuku, ant kurio galima rasti šeimininko telefono numerį. Jei randate kontaktus, susisiekite su gyvūno šeimininku ir praneškite jam apie situaciją.

Parodykite gyvūną veterinarui

Jei nematote jokių šeimininko duomenų ir galite paimti gyvūną, pvz., prisegti jam pavadėlį ar paimti ant rankų, augintinį verta nuvesti pas veterinarą. Galbūt augintinis turės vadinamąjį mikročipą (po oda įterptą integrinį grandyną) arba tatuiruotę (paprastai ją turi kilmingi šunys), kurie padės nustatyti savininką. Apskritai, radus beglobį gyvūną, parodyti jį veterinarui labai svarbu – specialistas turėtų patikrinti, ar gyvūnas sveikas, ar nesužeistas, ar jam nereikalinga veterinarinė pagalba. Beje, jei randate sužeistą gyvūną, kurį būtina kuo skubiau vežti į gydymo įstaigą, elkitės kuo atsargiau, neliesdami pažeistų vietų. Žinoma, net ir tuo atveju, jei nematote akivaizdžių pažeidimų, gyvūną turėtumėte parodyti veterinarijos gydytojui. Jei gyvūnas yra beglobis, gali būti, kad jis turės įvairių parazitų arba gali sirgti žarnyno ligomis, todėl jam bus reikalingas karantinas.

Ką daryti, jei neatsiranda tikrieji šeimininkai?

Jei neturite jokių duomenų apie gyvūno šeimininkus, kreipkitės į įvairias prieglaudas, kinologų bei felinologų draugijas. Aplink tą vietą, kur radote gyvūną, iškabinkite skelbimus su nuotraukomis, verta įdėti skelbimus į internetinę erdvę (pvz., pasidalinti pranešimu socialiniuose tinkluose). Pagalvokite, gal galite patys auginti gyvūną savo namuose? Arba pasiūlykite tai daryti savo draugams ir artimiesiems. Jei negalite rūpintis gyvūnu, būkite labai atsargūs, perduodami jį į prieglaudą, kadangi neretai už žodžių „gyvūnų globa“ ar „prieglauda“ slepiasi karantinavimo tarnybos, iš kurių gyvūnas, greičiausiai, gyvas neištrūks. Kitaip sakant, visų pirma pasidomėkite, kokia veikla verčiasi jūsų pasirinkta globos įstaiga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *