Traktorių gedimai

Žemės ūkyje ūkininkai paprastai turi net po kelias tokias pačias žemės ūkio technikos mašinas, nes jeigu pavyzdžiui būtų reikalingas traktoriu remontas, o tas traktorius vienas būtų sugedęs, pakaitinio nebūtų – visas derlius gali eiti perniek. Taigi, kol vienas traktorius taisomas, remontuojamas, tol galima naudotis kitu. Visgi įdomu, kokie pasitaiko traktorių gedimai?

Ratų problemos

Traktorių remonto paslaugosTraktorių padangos ir ratai yra milžiniškų gabaritų ir tai labai didelį galingumą turinti važiuoklės dalis. Todėl su ratų problemomis negalima juokauti. Taigi, jeigu sulūžta, ima klibėti ašys, jeigu padanga sprogsta ar kas nors kitas su važiavimo aparatu sugenda, tai pasidaro labai pavojinga. Dėl to būtina tas problemas kuo greičiau spręsti ir ieškoti, kas galėtų visa tai sutvarkyti.

Skilęs stiklas

Pasitaiko, kad esant didelei jėgai laukuose, gali iš po ratų trykšti žvyras, akmenukai, gali ir iš po kitų kombainų, traktorių ratų trykšti… Visa tai gali sugadinti, suskaldyti stiklą. Jeigu traktoriaus stiklas skilęs, tai yra gana pavojinga, nes jis bet kada gali subyrėti. Todėl tai irgi priežastis, kodėl gali būti būtinas traktoriaus remontas.

Neveikia kaušas

Labai dažnas gedimas – kėlimo, kasimo aparato, kaušo sugedimas. Taigi, kaušas jeigu neveikia, tai reiškia, kad gali būti visokių problemų, o tokios mašinos eksploatuoti nėra naudos. Mat reikia, kad traktorius dirbtų savo darbą, o ne tik būtų patogiai aukštai įsitaisiusio vairuotojo transporto priemonė, važiuojant iš vieno lauko galo į kitą… Taigi, reikia stengtis sutvarkyti traktorių kuo greičiau. Čia geriausia, kada traktorių remontas lengviau pasiekiamas, nereikia keliauti per visą Lietuvą. Ir kuomet galima džiaugtis kitais, pakaitiniais traktoriais, ar kaimyno paskolintu. Visgi geriau turėti savo, nes ne visada ir kaimynas galės paskolinti.

Važiuoklės bėdos

Bėdų gali būti labai skirtingų, kaip ir kiekvienoje transporto priemonėje. Tai variklis genda, tai su tepalais kažkas netvarkoje, prakirstas karteris, neveikia vairo mechanizmas ar stabdžiai, ir milijonas kitų priežasčių… Skirtumas tik tas, kad traktoriaus taip paprastai į servisą nenuveši. Reikia ieškoti specializuotų dirbtuvių, kur yra taisomos tokios transporto priemonės.

Po avarijos

Dar daugiau bėdų gali atsirasti po traktoriaus ir kitos transporto priemonės susidūrimo. Labiau nukenčia silpnesnė priemonė, o traktorius paprastai bus stipresnis. Visgi, kažkokių susidūrimo požymių gali būti ir gali tekti traktorių vežti į remonto dirbtuves. Profilaktiniai patikrinimai prasidedant sezonui irgi svarbus dalykas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *