Dailininko krepšelis: kanceliarinės ir dailės prekės

Manote, kad kanceliarines prekes perka tik mamos pirmokams prieš rugsėjo 1-ąją? Galvojate, kad jų reikia tik tiems, kas dirba biure? Dailininkai taip pat naudoja kanceliarines prekes.

Rankų darbas – pranašesnis už kompiuterinį

Prekės kanceliarijaiPasikalbėjus su keliais dailininkais ir grafikos dizaineriais, iliustruotojais, suprantame, kad visgi ant bangos yra ne tik 3D iliustracijos ir „Photoshop“ efektas, bet ir galybė puikiai sukurtų rankų darbo kūrinių. Dailininkė Agnė sako, kad jai daug maloniau dirbti su paprastomis piešimo ir kanceliarinėmis prekėmis, o ne su kompiuteriu: „Nors baigiau studijas, susijusias būtent su kompiuterine grafika, daugumą darbų kuriu taip, tiesiog rankomis. Ne dėl to, kad taip būtų lengviau, smagiau ar paprasčiau, o dėl to, kad manau, jog tai yra tikras darbas, tikra iliustracija ir tikras kūrinys. Skaitmeninė kūryba blogai veikia psichologiškai, ir ji niekuomet nėra tokia vertinga, koks vertingas yra ne skaitmeninis, o tikras kūrinys“, – sako moteris.

Paprastos kanceliarinės prekės grafikos kūrimui

Grafikė nurodo, kad vienas iš dalykų, kurį tikrai verčiau daryti su paprastomis kanceliarijos prekėmis, o ne skaitmenine grafika – tai grafiniai darbai spaudai. „Eskizą visada darau su pieštuku. Jeigu vėliau piešiu kompiuteriu, eskizą darau su mėlynu pieštuku, nes su programa galiu jį iškart pašalinti. Jei tolimesnis etapas bus ne kompiuteris, naudoju paprastą kietą ir minkštą pieštukus. Paskui dirbu su specialiais braižybos įrankiais. Tokiais pačiais, kokius naudoja vaikai mokykloje. Dažniausiai naudoju Faber Casell ir kitų firmų įrankius. Specialūs rašikliai su kieta širdele gali būti skirtingų storių, todėl galiu išgauti tokias linijas, kokių man reikia. Spalva atsiranda viską užtušavus su markeriu“, – sako moteris.

Ypatingi dailės reikmenys

Iliustravime ir dailėje šiuolaikiniai kūrėjai taip pat naudoja ir specifines priemones, kurios jau nėra įprasta kanceliarija. „Aš dirbu su tušu, plunksnomis ir teptukais. Man tai yra labai malonus procesas, kurio tikrai nenorėčiau į nieką keisti. Taigi, man tikrai būna labai gera taip dirbti. Tačiau, aišku, tai kartais užtrunka, kadangi sugadinto darbo taip greitai nepataisyti. O juk kruopštumo į jį tenka įdėti ir labai daug“, – sako grafikė. Tik tuomet, kai labai skuba, kai yra kažkoks degantis užsakymas, anot moters, ji pasirenka ir dabar populiarius, laiką taupančius kompiuterinius metodus, tačiau visais kitais atvejais piešimas vyksta tiesiog su kompiuteriu. Kitais atvejais su kanceliarinėmis priemonėmis ir dailės reikmenimis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *