Nuostabi vasaros pramoga – nuomojamos baidarės Aukštaitijoje – patinka daugybei žmonių. Ir daug kas renkasi tokį atsipalaidavimo būdą, kuris vasarą padeda pajudėti, pakeliauti, pamatyti daug puikių dalykų. Tačiau plaukti baidare, nors tai ir pramoga, kartais gali būti pavojinga jums ar jūsų daiktams. Tai ne tas pats, kas sėdėti prie kompiuterio ir žaisti video žaidimą. Tad ką daryti, kad plaukimas baidare jums nekainuotų jokių papildomų išlaidų ir nieko nekainuotų?
Nusiteikite įvairiam orui
Pirmiausia pasiruoškite taip, kad nepatirtumėte psichologinių nuostolių. Nusiteikite, kad plaukti baidare galbūt teks ir lietui lyjant, ir pučiant stipriam vėjui. Ir nebūtinai viskas bus kaip iš atvirukų, kai šviečia skaisti saulė. Jeigu taip nusiteiksite, tai būsite ir tinkamai pasiruošę: turėsite lietpalčius, guminius batus, turėsite ir sausus šiltesnius drabužius persirengimui. Arba būsite iš anksto aptarę sąlygas, ką darysite, jeigu orai bus prasti ir negalėsite plaukti. Kokią tuomet rezervacijos dalį turėsite padengti.
Neimkite piniginės, raktų, kitų kelionei nebūtinų daiktų
Kitas paprastas būdas išvengti nuostolių – neimti į kelionę brangių ir svarbių jums gyvenime daiktų, kurių kelionei nereikia. Pvz., pagalvokite, ar tikrai jums reikia kažkodėl pasiimti pasą ar savo piniginę su visomis kortelėmis ir pinigais? Tikriausiai nereikia, todėl daiktus palikite pas baidarių šeimininkus ar savo automobiliuose. Visa tai bus žymiai saugiau nei plukdytis upe. Jeigu apvirstų valtis, tiksliau, jeigu ją apverstumėte, tai nereikėtų ieškoti upės dugne daiktų.
Jei yra galimybė – imkite atsarginį prastą telefoną
Taip pat įvertinkite, ar tikrai verta gabentis į tokią kelionę savo telefoną. Gerą, išmanų, brangų, už kurį sumokėtos dar tik keturios įmokos, ir mokėsite dar dvidešimt. Geriausia (išmintingiausia) būtų pasiimti kitą, prastesnį telefoną, užuot ėmus naują ir gerą. Arba pakaktų baidarėje vieno telefono, kam visiems turėti po vieną, juk ne po miškus klajosite, kur galite pasiklysti.
Kruopščiai pakuokite
Taip pat labai svarbu gerai supakuoti savo daiktus, ir taip užtikrinti jų saugumą baidarėje. Kad šie neišbyrėtų krestelėjimo metu, ir žinoma išliktų sausi. Tam reikėtų įsigyti keletą užspaudžiamų celofano maišelių. Ir viską galiausiai sudėti į du didesnius, puikiai užsidarančius, sandarius krepšius. Kuriuos netgi vertėtų kažkaip pritvirtinti baidarės viduje. Naujesnėse baidarėse būna speciali sekcija – lentyna, kurioje galima įdėti savo daiktus. O toliau belieka plaukti protingai, ramiai, nesistengiant per pirmąjį pusvalandį tapti čempionu, pataupant jėgas.