Kaip pasirinkti tinkamą darbuotoją?

Kiekvienos įmonės tikslas turi būti ne tik, kaip padidinti pardavimus, bet ir kaip surasti tinkamus darbuotojus. Šiuo metu ieškoti darbuotojų galima tiek patiems, tiek ir kreipiantis į personalo paieškos įmones, pavyzdžiui, uabpersonalas.lt. Labai svarbu pasirinkti geriausiai tinkamą darbuotoją ne tik pagal reikalingą išsilavinimą, kvalifikaciją ar turimas žinias, bet ir pagal charakterio savybes. Kaip nesuklysti renkantis darbuotoją?

Personalo paieškaReikėtų paminėti pagrindinę klaidą – asmeninių simpatijų paisymas. Juk neretai nutinka taip, kad darbdavys samdo darbuotojus, kuris ne itin atitinka reikalavimus, tačiau pajuto simpatiją ir pagal tai pasirinko. Žinoma, dirbant su darbuotoju svarbu, kad būtų abipusis palankumas, tačiau tai ne visuomet teisinga. Dėl to čia išryškėja esminis skirtumas tarp to, kai darbuotojo ieško pati įmonė ir kai darbuotojų ieško personalo atrankos įmonė. Pastaruoju atveju nesivadovaujama simpatijų ar antipatijų atrankos būdu, o tiesiog nustatoma ar kandidatas atitinka keliamus reikalavimus ir turi reikiamas būdo savybes. Tai yra daug geriau.

Renkantis darbuotoją reikia atsižvelgti į reikiamą kvalifikaciją, darbo patirtį ir charakterio savybes. Nereikėtų atsižvelgti į amžių ar lytį, nes kartais tie darbuotojai, kurie atrodytų nėra dėl to tinkami dirbti, darbus atlieka kur kas kokybiškiau, nei kiti kandidatai, kurie pasirenkami atsižvelgiant į kitus kriterijus. Be to, renkantis darbuotojus reikėtų atsižvelgti į tai, kad reikėtų rinktis tuos, kurie turi didesnį pastovumą, juk niekas nenori laikinų darbuotojų. Kaip suprasti, kad darbuotojas ilgai dirbs? Tą galima tik bandyti numatyti. Pavyzdžiui, personalo atrankos įmonės tam gali naudoti įvairius būdus. Tai ir pokalbis užduodant tam tikrus klausimus ir stebint žmogaus reakciją bei atsakymus, bei kiti būdai. Galima atidžiai išanalizuoti, kiek laiko kandidatas dirbo prieš tai buvusiose darbovietėse, tačiau uabpersonalas.lt gali ir kitokiu būdu rinkti informaciją. Kartais nutinka ir taip, kad kandidatas trumpai dirbo darbovietėje, tačiau tai dar nereiškia, kad jis ar ji trumpai dirbs kitoje vietoje. Reikia išsiaiškinti išėjimo priežastis. Galbūt žmogus pamatė, kad tai ne jo sritis ir dėl to dabar nori dirbti toje srityje, dėl kurios darbo vietos atėjo į darbo pokalbį.

Yra labai daug niuansų, kaip tinkamai pasirinkti darbuotoją ir daugeliu atvejų darbdaviai dažnai neišmano visko. Dėl to pasirenkami netinkamai darbuotojai. Geriausia kreiptis į personalo atrankos įmones, kurios padės pasirinkti tinkamiausius kandidatus. Juk nuo darbuotojų tiek daug priklauso.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *