Šildymo sistemų įvairovė leidžia rinktis įvairius šildymo būdus. Tai gali būti šildymas elektra, kietu kuru ar dujomis. Pastarasis pasirinkimas labai populiarus, pavyzdžiui, viessmann dujiniai katilai dažnai pasirenkami dėl ekonomiškumo, kieto kuro katilas – dėl pigaus kuro. Taigi, kokie privalumai ir trūkumai dažniausiai pasirenkamų šildymo sistemų?
Labai populiarus yra dujinis šildymas. Tai ekonomiškumas, patogumas ir ekologiškumas. Labai patogu, kai nereikia rūpintis kuru, o katilinėje ar kitoje namų patalpoje, kurioje yra dujinis katilas – visada švaru ir tvarkinga. Dujos beveik neskleidžia kvapo, todėl jei gyvenate kaimynystėje, kurioje visi kaimynai šildo namus dujomis – visada galėsite atidaryti langus ir nebus dūmų kvapo, kaip būna naudojant kietą kurą. Tiesa, didžiausias trūkumas – kaina. Dujų kaina kasmet didėja, o tai lemia, kad dujinių katilų įsigijimas mažėja. Tačiau vertinant patogumą – dujinis šildymas pirmauja, o aukšta dujų kaina atsiperka.
Kitas populiarus pasirinkimas – kietas kuras. Tai malkos ir anglys, kuriais šildomi namai. Didžiausias privalumas – maža kaina, palyginus su kitomis kuro kainomis. Tačiau šildymas kietu kuru turi labai daug trūkumų. Reikia nuolat rūpintis, kad nesibaigtų kietas kuras, ieškoti kur įsigyti, kaip ir kur sandėliuoti, atsinešti į katilinę. Nuo malkų ir anglių visada bus nešvaru, todėl reikės skirti daugiau laiko tvarkymuisi. Be to, reikės nuolat rūpintis ir kūrenimu, kad namai būtų šilti.
Geoterminis šildymas pasirenkamas ne itin dažnai, bet tai labai patogus ir ekologiškas šildymas. Tiesa, tokio šildymo įsirengimas daugeliui atrodo labai brangus. Dar vienas privalumas – autonomija. Įsirengiant geoterminį šildymą nereikės, pavyzdžiui, nieko nutiesti ar prisijungti, kaip kad yra norint naudoti dujas. Taip pat kaip privalumas įvardinamas ir pigus eksploatavimas, todėl per ilgą laiką atsiperka visas tokio šildymo įrengimas.
Šiuolaikiškas būdas – šilumos siurbliai. Tai ganėtai patogus šildymas, kai nereikia nei dujų, nei kieto kuro ar kt. kuro. Naudojama elektra ir, priklausomai nuo poreikių, oras. Ekologija ir komfortas – tokio šildymo privalumai. Taip pat autonomija, nes nereikia prisijungti prie energijos šaltinių, kaip yra naudojant dujas. Be to, lyginant su geoterminiu šildymu, nėra toks brangus įrengimas. Iš trūkumų reikia paminėti tai, kad ne visur jis gali būti įrengiamas, o įranga taip pat nėra pigi.
Norint tinkamai pasirinkti neužtenka paskaičiuoti, kiek kainuos įrengimas, kuras ir išlaikymas. Reikia įvertinti ir tokius svarbius kriterijus, kaip komfortas naudotis šildymu, efektyvumas naudojant kurą bei įvertinti namo šilumines savybes.