Priešnuodis šnipinėjimui: nelinijinio jungimo detektoriai

Jums pasisekė, jei neturite jokio pagrindo įtarti, kad jus ar jūsų veiklą kažkas šnipinėja. Tačiau yra ir tokių, kurie kasdien nerimauja dėl savo asmeninio gyvenimo ar verslo informacijos konfidencialumo išsaugojimo, jei dirba itin pelningose ir ne mažiau konkurencingose srityse ar dalyvauja politinėje veikloje.

NljdŠnipinėjimo galimybėms plečiantis, neatsilieka ir gamintojai, gaminantys įrangą, skirtą jai aptikti. Šiai dienai vieni iš patikimiausių prietaisų – nelinijinio jungimo detektoriai (NLJD), kurių veikimo principas yra pagrįstas nelinijinės signalinės transdukcijos poveikiu objektuose, kuriuose yra puslaidininkių komponentų. Įrenginiai, turintys pusiau laidžių komponentų, reaguoja į aukšto dažnio signalus, kuriuos perduoda NLJD, grąžindami ją dvigubu arba trigubu dažniu. Elektroniniai komponentai grąžina daugiau 2-osios harmonikos signalo, o oksiduoti metalai atspindi daugiau 3-iosios harmonikos. Įrenginyje realizuoti papildomi signalo apdorojimo ir aiškinimo algoritmai leidžia lengvai naudoti ir pagerinti elektroninių prietaisų atpažinimo efektyvumą tarp kitų objektų su panašiomis savybėmis. Nors su elektronika ir fizika nedraugaujantiems toks apibūdinimas tikriausiai pasirodė per daug sudėtingas ir tokiu prietaisu naudotis iš pradžių gali būti gana sudėtinga, bet gavus pardavėjo ar gamintojo konsultaciją, netrukus įgundama ir paieška atliekama jau savarankiškai be didesnių sunkumų.

NLJD detektoriai yra nepakeičiama priemonė, atliekant elektroninių sekimo prietaisų paieškos veiksmus patalpose, kuriose yra daug elektroninių prietaisų, bei ieškant itin mažų „blakių“. Profesionalūs NLJD detektoriai leidžia aptikti puslaidininkių elementus, paslėptus įvairiomis medžiagomis – per plyšius, neįžemintus ekranus ar atspindžius nuo lygių paviršių ir netgi nemažu atstumu nuo jų, o tai yra itin aktualu, kai reikia ištirti įtartinus objektus saugiu atstumu. Pavyzdžiui, net ir toks mažas daiktas kaip SIM kortelė gali būti aptinkama net 1 metro atstumu.

Deja, bet elektroninė šnipinėjimo įranga ir jos slaptas sumontavimas dažnai kainuoja gerokai pigiau, nei rimti, patikimi prietaisai, skirti jos aptikimui. Rinkoje ko gero nerasite pigaus mėgėjiško nelinijinio detektoriaus, todėl nenustebkite sužinoję, kad šių daiktų kainos siekia tūkstančius eurų. Stebėtis neverta – tai sudėtingi įrenginiai, skirti profesionaliam naudojimui tais atvejais, kai konfidencialumo išsaugojimas yra itin svarbus ir todėl neįkainojamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *