Ką svarbu žinoti apie miško supirkimą?

Pastaruosius kelerius metus didėja miškų pirkimas, o įmonės, kurios juos superka varžosi dėl jų supirkimo kiekio. Tai reikalinga tam, kad galima būtų plėtoti miškų ūkius ar įvairius medienos projektus. Tiems, kurie nori parduoti mišką, reikia apsispręsti ne tik ar nori parduoti medieną ar visą mišką, bet ir pasirinkti tinkamą miško supirkėją.

Pirmiausia miško savininkai pradeda paieškas nuo kainų. Pavyzdžiui, jei pas jus miškas stačioje vietoje, tai jus domins stataus miško kaina. Žinant savo miško ypatumus, reikia ieškoti labiausiai tinkamo pasiūlymo. Tiesa, kaip jau žinote, miškų supirkimo įmonių yra labai daug ir kiekviena iš jų kovoja dėl miškų savininkų dėmesio. Jums tenka nelengva užduotis – surasti tinkamą supirkėją. Kaip tai padaryti? Paprasčiausia būtų ieškoti internete, tik reikia atidžiai atsirinkti tuos, kurie veiklą vykdo legaliai.

SupirkimasLabai svarbu apsispręsti ar norite parduoti tik medieną, kuri iškertama, ar norite parduoti visas teises į mišką t.y. parduoti žemę kartu su joje augančiais medžiais. Tai nėra lengva, jei mišku rūpinatės, tačiau, jei neturite laiko ar tiesiog nebenorite, ar negalite juo tinkamai rūpintis, tai verta pagalvoti apie miško pardavimą kartu su žeme. Kartais savininkas nebeturi sveikatos ar miškas būna paveldėtas ir naujasis jo savininkas nenori užsiimti tinkama miško priežiūra. Tai yra tie atvejai, kai reikia parduoti visą mišką. Kitais atvejais, kai mišku rūpinamasi ar norima jį išsaugoti, tai reikia galvoti tik apie medienos pardavimą. Tik reikia nepamiršti, kad vėliau t.y. po medžių iškirtimo, reikės jį atsodinti.

Kiekvienu atveju, kai vyksta miškų pirkimas, tai vyksta labai svarbus sandoris, kuris turi būti įteisintas. Tai reiškia, kad turi būti sudaroma sutartis, kuri oficialiai galioja ir atitinka įstatymus. Visi žodiniai ar paprasti rašytiniai susitarimai neturi jokios galios ir nebus garantijų, kad jums sumokės pinigus. Tiesa, norint sužinoti, kokią kainą mokės supirkėjas, reikia kreiptis į bent jau kelis supirkėjus. Pavyzdžiui, galite išsiųsti užklausą su klausimu, kokia yra stataus miško kaina bei nurodyti vietovę, kurioje jis yra ir plotą. Tuomet su jumis susisieks miškų supirkimo įmonės darbuotojai ir galės pasakyti preliminarią sumą, o tam, kad sužinoti tikslią, reikės pateikti daugiau duomenų. Tuomet beliks palyginti skirtingų miškų supirkėjų pasiūlymus ir pasirinkti tą, kuris siūlys ne tik didžiausią sumą pinigų, bet ir sutarties sąlygas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *