Kaip vyksta vejos atnaujinimas?

VejaiŽalia ir graži veja svarbi daugeliui, todėl turint veją norisi, kad ji tokia išliktų visą laiką. Tiesa yra tokia, kad netinkamai prižiūrint, ji greitai praranda gražią išvaizdą ir tuomet reikalingos

trąšos vejai bei tam tikri darbai, kuriuos atlikus galima bus ir vėl pamatyti, kad auga graži bei sveika žolė.

Vienas iš svarbių darbų, kurį reikia atlikti norint atnaujinti veją – skarifikacija. Tai yra stagarų raizginio arba kitaip dar vadinamo šieno pašalinimas iš vejos. Vejoje kiekvienais metais susidaro negyvų augalų likučiai. Taip nutinka dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, tai gali būti netinkamų sėklų pasirinkimas, kai pasirenkamos greitai augančios sėklos arba tai gali būti taip, kad žemė neturi pakankamai daug maistinių medžiagų. Kita dažna priežastis – netinkamai parinktos trąšos. Apie trąšų svarbą pakalbėsime vėliau, tačiau reikia žinoti, kad jeigu naudojamas per didelio rūgštingumo trąšos, tai vejoje formuosis daug stagarų. Taip pat taip gali nutikti ir tais atvejais, kai naudojamas per didelis bet kokių trąšų kiekis. Kartais galvojama, kad pjaunant žolę labai gerai yra mulčiavimas ir pasirenkamas toks būdas. Greičiausiai jis pasirenkamas ne tik dėl to, kad tai gali būti naudinga vejai, bet ir iš patogumo, nes nereikia galvoti, kur dėti žolės atliekas. Tokiu atveju per storas mulčiavimo sluoksnis tampa didesnio stagarų kiekio priežastimi, nes vejoje esantys mikroorganizmai nespėja jos apdoroti. Tam, kad išvengti didelio kiekio stagarų, reikia atlikti skarifikaciją. Baigus šį darbą, reikia senos žolės stagarų likučius pašalinti.

Kitas svarbus etapas norint, kad veja gerai augtų – tręšti. Tiesa, būtina žinoti apie tinkamą tręšimo laiką ir trąšas. Ne viskas ir ne visada tinka. Tinkamos trąšos vejai labai svarbu, nes tik tinkamai parinktos trąšos bus naudingos. Reikia labai atidžiai skaityti gamintojo nurodymus ir rinktis tinkamas tam metų laikotarpiui, kuriuo bus tręšiamos, trąšas. Pavyzdžiui, rudenį reikia tręšti tik rudeniui tinkamas trąšas, nes reikia paruošti žolės šaknis žiemos sąlygoms, o pavasarį reikia skatinti augimą, todėl bus reikalingos specialios trąšos skatinančios augimą. Jos naudojamos tik šiltuoju metų laiku iki rudens pradžios.

Jeigu norite visada turėti gražią ir sveiką veją, reikia pagalvoti apie tai, kokia svarbi yra tinkama jos priežiūra. Tik užtikrinus tai, kad ji tinkamai prižiūrima naudojant reikiamas trąšas ir atliekant atnaujinimo darbus galima bus ilgai džiaugtis gražia vejos išvaizda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *