Močiutės troba – ko iš jos verta pasimokyti?

Jaukiam interjeruiNet ir tokiame interjero salone kaip www.Dubingiai.lt galite rasti daiktų, kurie primintų močiutės trobos elementus. Kodėl? Nes kai kurie dalykai iš močiutės trobos – buvo nuostabūs. Ir šiais laikais mums verta juos prisiminti, pasimokyti ir daryti kažką panašaus. Štai tie gerieji perliukai iš močiutės trobos.

Natūralus medis ir kitos natūralios medžiagos

Kaip visi puikiai žinome, natūralus medis ir medžio baldai, dirbiniai dabar yra tiesiog ant mados viršūnės. Galbūt miestai mus taip privertė ilgėtis gamtos, todėl mes jos labai dabar norime, bandome ją integruoti į savo namus visokiais būdais. Ir iš tiesų daug kam to ir užtenka – keistų gėlių balkone, medinių baldų, augalų koliažo nuotraukoje ir savaitgalinių apsilankymų pušynuose. Taigi, namai gali būti mūsų draugai, namai gali būti mūsų gamta, jeigu tiesiog pasirinksime natūralius baldus. Mediena dabar populiari tiek apdailoje, tiek balduose. Tad geras ąžuolinis stalas, lentyna ar grindys – tai paveldas iš močiutės trobos, kurioje dabar norėtume atsidurti visi.

Atviros lentynos ir sukabinti daiktai

Prisiminkime, kaip atrodo tos dzūkiškos ir kitokios trobos, kur ant sienų, ant vinies tiesiog, būdavo sukabinti samčiai, šaukštai, puokštelės levandų, puodai. Visa tai buvo tikra, ir visa tai ir dabar gali būti tikra bei labai praktiška. Kuo blogai paprasčiausia vinis, įkalta į rąstą? Tai labai patogu, ir visiškai neužima vietos. Tai iš tiesų labiausiai šiems laikams tinkanti daiktų laikymo sistema, kuriai net nereikia išleisti pinigų, kadangi vinis nieko nekainuoja. O geriausia, kad tai taupo vietą. Užuot pastačius spintą ir į ją prikišus indų, jūs tiesiog sukalsite vinis, o ant jų pakabinsite tai, kas turi kabėti.

Didelis valgomojo stalas

Tai būdavo močiutės troboje, ir tai gali atsidurti ir pas jus. Toks stalas gali turėti kelias funkcijas – ir valgymo, ir poilsio, ir kitokias. Aišku, reikia pasvarstyti, ar galite sau leisti turėti tokį stalą, kadangi kartais gali būti tiesiog nepatogu su tokiu dideliu stalu, ir ypač gyvenant mieste, kuomet tas stalas paprasčiausiai netelpa.

Mažiau plastiko – ekologiškiau

Puikiausias ekologijos pavyzdys buvo jūsų senelė, kuri vietoje celofano naudojo medžiagą. Rankų darbo dekoro elementai irgi buvo visiškai natūralūs ir dailūs. Gamtos spalvos vyravo dėl tų pačių priežasčių. Tai, ką ji turėjo, buvo tai, kas buvo vieninteliai pasirinkimai. O jums reikės daryti atranką, kad namuose atsidurtų tik tai, kas natūralu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *