Sodo tvarkymas po pavasarį

Technika soduiSusitvarkyti sodą daug smagiau, kai iš https://parkutechnika.lt gali užsisakyti gerų priemonių ir susitvarkyti taip, kad būtų ir maloni veikla, ir malonus rezultatas. Ką pirkti ir kam naudoti tuos sodo priežiūros reikmenis?

Pjūklas

Dar nesužaliavus ir nesužydėjus medžiams, geras pjuklas (benzininis, pageidautina) yra labai naudingas pirkinys jūsų sodui. Jeigu turite krūmų ir vaismedžių, nusiteikite, kad pjaustyti reikės. Ypač, jeigu atsikraustote į kažkokį mažiau prižiūrėtą, nauja nupirktą sodą, kuriame jau seniai koks nors pjuklas darbavosi. Medžius reikia pjaustyti tada, kai juose dar nėra aktyvi visa pavasario gyvybė. Tuomet palikę tik reikalingas šakas, su pjūklu išpjovę kitas, turėsite vaisingus ir naudingus medžius, kurie netrukus jums galės duoti vaisių. Visa energija tekės tik pagrindinėmis šakomis. Taigi, taip sutaupysite energijos, išgausite visą gyvybę į derlingas šakas, ir ten augs puikūs obuoliai, noks kriaušės, vyšnios ar kita, priklausomai nuo vaismedžio rūšies. Nebijokite darbuotis su pjūklu – jūs ne niokojate medį, o jį prižiūrite.

Vejapjovė

Vejapjovę rinkitės labai atsakingai, pirmiausia atsižvelgdami į tai, kokio tipo yra jūsų sklypas, koks ten yra reljefas. Pavyzdžiui, jeigu reljefas yra kalnuotas, tuomet reikia geresnės vejapjovės benzininės su keturiais įpurškimais, su visais varomais. Ir tai, šlaitus reikia pjauti atsargiai, ne išilgai, o horizontaliai, palengva žemėjant. Taip pat su galinga žoliapjove ar vejapjove reikia elgtis labai atsargiai, kad nebūtų sukeltas pavojus. Reikia pririšti šunis, pašalinti gyvūnus, neleisti artintis vaikams.

Krūmapjovė

Jeigu sklypas apsodintas gyvatvore ar tiesiog auginate dekoratyvinius krūmus, reikės ir krūmapjovės. Galėsite pakirpti šakas ar suformuoti norimas figūras. Kai kam ši sodo priežiūros dalis apskritai atrodo tarsi skulptūros menas. Ir nieko keisto – juk skulptoriai iš materijos kuria tam tikras formas, taigi, taip pat gali būti sukuriamos ir formos iš krūmo, o ne tik iš molio, betono ar kitos įprastos skulptūrinės medžiagos. Visgi, jeigu neturite įrodymų, kad tikrai mokate daryti geras skulptūras, pasikliaukite standartiniais tvarkos kriterijais ir pirmiausia tiesiog siekite, kad sklype augantys krūmai ar gyvatvorės būtų tiesiog gražiai sutvarkyta.

Laistymo įranga

Jei puoselėjate veją arba auginate gėlynus, o gal turite šiltnamį, daržą, reikės pasirūpinti laistymu. Tampyti kibirus nepatogu, ir vejos taip nepaliesi. Su šlanga laistyti irgi ne taip patogu, nes srovė dažnai per stipri. Geriausia yra speciali laistymo įranga su įpurškimu, kuri tolygiai paskirsto vandenį ir leidžia sklypą tinkamai drėkinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *